Nejdřív bouřka, potom uklidnění. Naštěstí to mělo efekt, těší Pešána

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Velký obrat Bílých Tygrů. Severočeši se Zlínem prohrávali po dvou třetinách už 1:3, nicméně díky vyvedeným třem minutám na začátku závěrečného dějství slavili tři body (5:3). Týmu pomohl i impuls v podobě střídání brankářů, Marek Schwarz byl ve zbytku duelu stoprocentní. Ševci prohráli v Liberci už posedmé v řadě.

Nový fanshop

Střídání gólmanů, pak motivační řeč v kabině. Filip Pešán neměl v utkání se Zlínem jednoduchou úlohu, jeho tým vstoupil do utkání skvěle, vedl, ale po dvou třetinách prohrával se soupeřem poměrem 1:3

„Musel jsem zvýšit hlas už o první přestávce, kdy jsme vedli 1:0. Viděl jsem, že tým hraje trochu bohorovně. Cítil jsem to správně, křik ale vůbec nepadl na úrodnou půdu. O druhé pauze jsem zkusil hráče uklidnit a nabádat k tomu, ať se vrátíme ke hře, kterou se prezentujeme celou sezonu. Naštěstí to mělo efekt,“ prozradil kouč Severočechů na tiskové konferenci.

Progresivní trenér sáhl už po třetí inkasované brance ke střídání gólmanů. Poprvé v sezoně odvolal Romana Willa a nahradil ho Markem Schwarzem. „Romana jsme potopili my. Byly to naše chyby, po kterých soupeř dával góly. Trefovali se o tyčky, gólman neviděl nic. Romanovi se za celý tým omlouvám. Marek Schwarz je ale také výborný gólman, byl to spíš takový impuls od trenéra, abychom se probrali," komentoval střídání brankářů Petr Jelínek.

„Kluci mi hodně pomohli, hráli přede mnou dobře. Neměl jsem příliš práce, jednou jsem udělal chybičku, ale hoši mi s tím pomohli. Zvládli jsme to, což je hlavní,“ ohlížel se za duelem Schwarz.

Schwarz: Jít do brány za stavu 1:3? Je to naše práce

„To, že kluci nepomohli Romanovi? To se tak někdy stane. Vyplynulo to ze zápasu. Zlín v té části zabral, každopádně zvládli jsme to nakonec jako tým," pokračoval liberecký brankář.

Jeho tým vyhrál 5:3. Marek Kvapil navíc prodloužil svou sérii šestnácti zápasů v řadě, kdy zaznamenal aspoň bod. Liberečtí vévodí tabulce i statistice produktivity. První čtyři příčky okupují Marek Kvapil (11+19), Radan Lenc (7+10), Michal Bulíř (13+3) a Libor Hudáček (7+9).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz