Nejdřív se zastřeloval, pak trefil Kometě výhru. Je to velký boj, cítí Mueller

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Může to být jedna z nejlepších sérii za poslední roky. Úvodní dvě semifinále mezi Libercem a Brnem nabídla skvělý hokej, parádní akce a oba duely muselo rozhodnout prodloužení. V tom druhém se radovali hokejisté Komety, kterým výhru vystřelil americký snajpr Peter Mueller. „Jsem rád, že jsem to takhle trefil, protože v přesilovce pět na tři na začátku prodloužení jsem podobnou ránu dvakrát netrefil ideálně,“ popisoval šťastný střelec, který už se těší na domácí zápasy.

HokejkaTV

Na straně Komety byla po první výhře v sérii vidět velká úleva, Brňané nechtěli odjíždět na jih Moravy bez bodu. „Je skvělé, že se nám podařilo zvítězit. Byl to hodně podobný zápas jako ve středu, opět to byl tuhý boj. Už v prvních dvou utkáních bylo vidět, jak do toho jdou oba celky naplno, jak je to vyhrocené a jak se bojuje až do poslední sekundy. Bude to ještě hodně náročná série, a proto je důležité, že jsme ji dokázali srovnat,“ popisoval americký rodák Peter Mueller, jenž je s pěti trefami nejlepším střelcem Komety v letošním play off.

Také druhý duel série se mohl zlomit v přesilovkách, ty však tentokrát nevycházely ani jednomu týmu. Soupeři se na hru speciálních týmů opět skvěle připravili. „Je to tak, musíme zapracovat na hře v přesilovce a nenechávat se vylučovat, protože oboje z naší strany nebylo ve druhém zápase ideální. Doufám, že před domácím publikem zahrajeme přesilovky opět tak, jak umíme, a budou se nám dařit,“ přeje si zlepšení křídelník první formace brněnského celku.

Věděli jsme, že to teď urveme! září Martin Zaťovič

Jak sám zmínil, Kometa potřebuje přesilovky výrazně zlepšit. Ve druhém dílu série hrála dokonce dvě dvojnásobné početní převahy. V první třetině trefili modrobílí po ráně Erata tyč, v té druhé na začátku nastavení nic nevymysleli. „Popravdě je těžké to komentovat. Když máte přesilovku pět na tři, tak se hodně soustředíte a jste vlastně povinni ji využít. Nejdůležitější je, že i když jsme dvě dvojnásobné přesilovky nevyužili, tak nás to nepostihlo a nepřestali jsme hrát. Stále jsme dřeli, bojovali a každá formace pokračovala ve své hře. Na konci se radost přiklonila na naši stranu,“ oddechl si Mueller.

I když v nastaveném čase Kometa nakonec nevyužila ani další přesilovku, hokejová pořekadla se nepotvrdila. Mueller se v 70. minutě stal hrdinou svého celku, když dostal nabito na pravý kruh po přihrávce Holíka a parádně z jedničky zamířil pod horní tyč. „Naše lajna měla nějaké šance už v základní hrací době. Stavěli jsme na věcech, které umíme a máme natrénovány, a z nich vyplynulo pár dobrých možností,“ řekl muž, který mohl rozhodnout už o něco dříve.

„Jsem rád, že jsem to takhle trefil, protože ve zmíněné přesilovce na začátku prodloužení jsem podobnou ránu dvakrát netrefil ideálně. Nevypadaly vůbec dobře (úsměv). Nyní jsem ale šťastný, že napotřetí to vyšlo, puk zamířil pod břevno a mohl jsem spoluhráčům udělat radost,“ líčí Mueller, jenž dal dosud asi nejdůležitější gól nejen v dresu Komety. Modrobílí se mohli poprvé za poslední tři roky dostat do situace, kdy by v sérii prohrávali o dva zápasy, to se však nestalo.

Nyní se série mezi vítězem základní části a posledním mistrem stěhuje na jih Moravy, kde jsou v neděli a v pondělí na programu třetí, respektive čtvrté semifinále. „Myslím si, že to bude opět velký boj, jak už jsem zmínil. Liberec má velmi dobrý tým, což potvrzuje i fakt, že skončil první v základní části. Jejich mančaft má obrovskou sílu, ale my teď jedeme domů a budeme hrát před svými skvělými fanoušky. V tomhle bude největší rozdíl,“ uzavírá Peter Mueller.

Sestřih 2. semifinále Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz