Nejen Krajská liga. Hanzal pomůže s výchovou talentů Motoru

Foto: nhl.com

K řadě dalších skvělých hokejistů, kteří se budou doma podílet na výchově mladých nadějí, přibyde i českobudějovický odchovanec Martin Hanzal.

Chance liga na Hokejka TV

O Hanzalovi je v poslední době slyšet díky „jeho“ novému klubu HC Samson České Budějovice, který se v nadcházející sezoně zapojí do Krajské ligy. Hanzal ho založil společně s bratrem Jiřím a Františkem Mrázkem a po ledě by se měla prohánět hodně zajímavá jména. Snad právě i včetně jeho samotného.

Hanzal ale navíc ještě myslí i na budoucí generaci. Nejen že každé léto pořádá vlastní kempy, teď ho ještě coby posilu trenérských řad oznámil Motor České Budějovice! Bude se podílet na trénincích základen, objevit se tak může u dětí mezi šesti a jedenácti lety.

Začínající hokejisté dostanou rady od matadora, jenž naskočil v NHL k sedmi stovkám zápasů a nasbíral 350 bodů. Rodáka z Písku si na draftu 2005 vybral ze 17. pozice Phoenix, právě v jeho organizaci (později už pod názvem Arizona) strávil téměř deset let. Další starty přidal v Minnesotě a Dallasu.

Dvakrát se mihl také v české extralize – za Motor si ji zahrál jednak po postupu v ročníku 2005/06 a následně ve výlukové sezoně 2012/13. Vrcholovou kariéru mu však nedávno ukončily problémy se zády.

Motor už zná kompletní složení realizačních týmů u mládeže. Hlavní změnou je příchod Lukáše Majera do pozice hlavního kouče juniorky i vedoucího akademie, u juniorů mu bude asistovat zmiňovaný Jiří Hanzal.

Naopak při starém zůstalo trenérské trio u dorostu – Roman Fousek, Milan Dančišin a Rostislav Kadlec. Od deváťáků odešel František Bombic do Plzně, vystřídal ho Filip Turek. Také všichni další trenéři žákovských kategorií pokračují se svými ročníky.

Vedle Hanzala je nováčkem v trenérském štábu ještě David Kupec. Bývalá opora Jindřichova Hradce, která si rok zahrála i norskou ligu, povede základnu E, tedy malé bruslaře kategorie U7.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz