Nejen nový systém, ale i pravidla! Přinesou změny v CHL více gólů?

Foto: championshockeyleague.com

Liga mistrů půjde do nové sezony 2023/24 nejen s novým systémem, ale také pravidly. Vedení soutěže je představilo krátce po losu, který se uskutečnil ve středu v Tampere.

Všechna tři nová pravidla se týkají vyloučení a mimo jiné mají za cíl více vstřelených gólů a zvýšení atraktivity hry pro fanoušky.

První novinka? Inkasovaný gól neukončí oslabení, podobně jako u vyšších trestů si hráči i u těch menších odsedí na trestné lavici celé dvě minuty.

Druhá? Pokud mužstvo vstřelí branku v signalizované výhodě, soupeřův trest se nezruší a k dispozici bude mít přesilovku.

A třetí? Když se vám při dvouminutovém vyloučení podaří skórovat v oslabení, zbývající část trestu bude předčasně ukončena.

„Myslím si, že se nám podařilo přijít se změnami, které mají správnou rovnováhu mezi inovacemi, vzrušením ze hry a důvěryhodností. Bude zajímavé sledovat, jak změní hru.“

„Přišli jsme se třemi jednoduchými, ale účinnými změnami, které mají vysoký potenciál přidat do hry další vzrušení,“ hlásí generální ředitel CHL Martin Baumann.

„Všechny tři změny nejsou rušivé, jsou velmi snadno srozumitelné pro každého,“ doplňuje k novým pravidlům, která vejdou v platnost už od sezony 2023/24.

„S výsledkem jsem velice spokojený. Myslím si, že se nám podařilo přijít se změnami, které mají správnou rovnováhu mezi inovacemi, vzrušením ze hry a důvěryhodností. Bude zajímavé sledovat, jak změní hru,“ uzavírá Baumann.

O změnách ve formátu Ligy mistrů si můžete přečíst zde.

Soupeři pro HC Oceláři Třinec

Doma: Red Bull Mnichov (Německo), Rapperswil-Jona Lakers (Švýcarsko), Aalborg Pirates (Dánsko).
Venku: Ilves Tampere (Finsko), Pelicans Lahti (Finsko), Stavanger Oilers (Norsko).

Soupeři pro HC VÍTKOVICE RIDERA

Doma: Red Bull Mnichov (Německo), EHC Biel (Švýcarsko), Rapperswil-Jona Lakers (Švýcarsko).
Venku: Ilves Tampere (Finsko), Pelicans Lahti (Finsko), ERC Ingolstadt (Německo).

Soupeři pro HC Dynamo Pardubice

Doma: Ilves Tampere (Finsko), ERC Ingolstadt (Německo), Stavanger Oilers (Norsko).
Venku: Servette Ženeva (Švýcarsko), Skellefteå AIK (Švédsko), Belfast Giants (Velká Británie).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz