Nejen Slováci. Do ruské KHL má namířeno i český útočník

22. června 17:04

Adam Bagar

Útočník Rudolf Červený se rozhodl vrátit do Kontinentální ligy, podle serveru Sport-Express se dohodl na spolupráci s ruským Vladivostokem.

Fanshop národního týmu

Když se v minulých týdnech objevily informace o tom, že se Slováci Michal Čajkovský, Christián Jaroš a Michal Krištof rozhodli navzdory pokračující ruské vojenské invazi na Ukrajině pro KHL, vyvolalo to negativní reakce.

„Ti Slováci se s těmi podpisy v KHL regulérně pomátli,“ napsal nedávno na svém Twitteru bývalý útočník a nynější expert O2 TV Sport Jakub Koreis.

Nyní má do Ruska namířeno i Rudolf Červený. Ten v minulé sezoně působil v Rize, která po ruském vpádu na Ukrajinu z KHL odešla. Zkušený útočník pak dohrál ročník ve finském Oulu, za které stihl jediný zápas, ale nyní posílí Vladivostok.

„Situaci ve světě samozřejmě s klukama rozebíráme, je to naše práce. Bavíme se o všem. A ne každý se na to dívá stejně, je to ryze individuální. Konečné slovo má vždy hráč, nikdo jiný,“ řekl pro Sport.cz Michal Sivek.

„Situaci ve světě samozřejmě s klukama rozebíráme, je to naše práce. Bavíme se o všem. A ne každý se na to dívá stejně, je to ryze individuální. Konečné slovo má vždy hráč, nikdo jiný.“

„Transfery mimo republiku řeší z velké části naši partneři v zahraničí. Je pouze na klientech, jakou z nabídek si nakonec vyberou,“ doplnil Sivek z agentury Eurohockey Services, která bývalého reprezentanta zastupuje.

32letý Červený v extralize sbíral body za České Budějovice, Hradec Králové a Brno. Ve Švédsku působil v Brynäs, ve Finsku v Lahti a Oulu a v Kontinentální lize v Bratislavě a Rize. Za ruský klub tedy dosud ještě nikdy nehrál.

Pod smlouvou jsou i Šulák s Jordánem, dokáží se vyvázat?

V Admiralu má platnou smlouvu na příští sezonu i obránce Libor Šulák, který ji podepsal ještě před začátkem války na Ukrajině. Upsán je od loňska i zadák Chabarovsku Michal Jordán. Oba ale pracují na vyvázání ze smlouvy.

Pro hokejisty, kteří mají platné kontrakty i na další sezonu, není snadné odejít. IIHF totiž na rozdíl od mezinárodní fotbalové federace neumožnila legionářům v Rusku přerušit smlouvy.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz