Nejen vrchlabské hvězdy. Které další osobnosti hrají 2. ligu?

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

25. prosince 2018, 10:55

Marek Hedbávný

Jasně – až Jaroslav Bednář, Jaroslav Hlinka a s nimi třeba i Jan Hlaváč obléknou dres Vrchlabí, budou nejzářivějšími hvězdami na druholigovém nebi.

Jágr Chance liga

Ve třetí nejvyšší soutěži už ale hraje spousta jiných osobností.

Například exznojemský Karel Plášek, který i ve 45 letech září a je nejproduktivnějším hráčem Šumperka.  

V Sokolově baví fanoušky dvojnásobný nejlepší extraligový střelec David Hruška. Do Chance ligy má Baníku pomoci i zkušený brankář Tomáš Závorka.

Českobudějovický David servis sice postupové ambice nemá, mladí hokejisté se tam ale mohou učit od někdejších reprezentantů Štěpána Hřebejka a Tomáše Vaka.

Karel Plášek starší.

Karel Plášek starší. | Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Dvě výrazné osobnosti nastupují za Trutnov: Jaroslav Kalla a Vojtěch Kubinčák, veteráni s více než 600 extraligovými starty.

V nejvyšší soutěži po sobě zanechali výrazné rýhy v ledu i obránci Jan Dresler (dnes Hodonín) a Jiří Vašíček (Vrchlabí). Zajímavou postavou je Marek Růžička. Stále mladý – 23letý – střelec se po minulé sezoně, ve které vystřídal čtyři týmy, vrátil domů do Hodonína.

Zkušenosti z NHL má žďárský čahoun Martin Lojek. Za Kobru hraje Jaroslav Kasík, doma v Táboře pak působí extraligový šampión Kamil Černý. Na začátku sezony pomáhal Kohoutům i Lukáš Květoň.

Martin Lojek.

Martin Lojek. | Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

Mezi brankáři zaujmou jména Miroslava Hanuljaka (Most) nebo Filipa Landsmana (Dvůr Králové).

Dosud největší hvězdou druhé ligy byl Tomáš Plíhal. Pětatřicetiletý útočník se před sezonou vrátil na sever Čech a posílil Jablonec nad Nisou. Hokejista s 95 starty v NHL má velkou zásluhu na tom, že Vlci vedou svojí skupinu. Plíhal má po 22 zápasech skvělou bilanci 14+20.

Už brzy se může druhá liga těšit na další velká jména. Pomohou Jaroslav Hlinka, Jan Hlaváč, Jaroslav Bednář nebo Jan Berger vrchlabskému týmu k postupu?

Miroslav Hanuljak.

Miroslav Hanuljak. | Foto: Facebook Mostečtí Lvi

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz