Nejen Žovinec. Slavia přivedla do obrany další posilu z Poruby

Foto: hc-slavia.cz

Slavia na svých webových stránkách odkryla jméno páté posily na novou sezonu Chance ligy – stal se jí obránce Šimon Szathmáry, jenž naposledy působil v Porubě.

Fanshop národního týmu

Z ostravského klubu se do Edenu už v minulých dnech přesunul Dušan Žovinec. Nyní po nejproduktivnějším porubském zadákovi uplynulého ročníku sáhlo slávistické vedení i po tamním druhém lídrovi bodování mezi beky Šimonu Szathmárymu.

„Šimon je podobně jako Dušan výborný bruslař a šikovný bek, navíc se jedná o praváka. Hodně si od něj slibujeme, je výborný na přesilovky a měl by podporovat ofenzivu,” hlásí na adresu nejnovější akvizice sportovní manažer Jaroslav Bednář.

„Do Slavie jsem chtěl a klub o mě měl taky zájem, takže jsme se dohodli hodně rychle. Slavia mi byla vždycky sympatická,” říká o svém příchodu Šimon Szathmáry, který je vnukem legendárního československého obránce Jana Suchého.

„Hodně si od něj slibujeme, je výborný na přesilovky a měl by podporovat ofenzivu.”

26letý obránce ve druhé nejvyšší soutěži odehrál už 346 zápasů, působil také v Kadani, Jihlavě a v Třebíči, jedenáct startů zapsal i mezi tuzemskou elitou v dresu Chomutova. Nyní bude premiérově hájit barvy Slavie – hrát bude s číslem 73.

Aktuální složení kádru HC Slavia Praha

Brankáři:
Roman Málek, Michal Pittr, Tomáš Volevecký

Obránci:
Jindřich Barák, Tadeáš Hejda, Karel Klikorka, Šimon Szathmáry, Dušan Žovinec, Tomáš Duda, Zoran Fiala, Dominik Němeček

Útočníci:
Jaroslav Brož, Jan Kern, Tomáš Knotek, Pavel Mrňa, Michal Poletín, Tomáš Pšenička, Vladimír Růžička, David Šteiner, Robin Všetečka, Lukáš Žejdl, Maxim Havrda, Vladislav Houška, Tomáš Labuzík, Daniil Petrov, Lukáš Strnad, Petr Šíma, Štěpán Turek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz