Nejhorší má za sebou, říká Hynek Zohorna o bratrovi. Co mu jde v KHL?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

14. prosince 2019, 18:13

Jan Šimek

(MOSKVA, od našeho zpravodaje) Makal, do každého souboje šel naplno a svůj povedený výkon v utkání proti Rusku korunoval Hynek Zohorna parádní trefou pod horní tyčku. Co říkal po první porážce v reprezentační sezoně? A jak je na tom jeho bratr Tomáš po operaci slepého střeva?

Nový fanshop

„Rusové byli v prvních dvanácti minutách více vyhecovaní. Bylo cítit, že dali hned dva góly. My jsme to museli zjednodušit a více bruslit. Druhá třetina byla o něco lepší, vyrovnali jsme na 2:2 a třetí třetinu jsme byli o trošičku lepší. Měli jsme hodně závarů, ale málo dorážek,“ všímá si Hynek Zohorna. Jak vnímá povedený obrat z 0:2 na 3:2? „Je to pozitivní, protože Rusáci tady hrají výborně, a hlavně nám chtěli vrátit porážku z listopadové Karjaly. Je to škoda,“ lituje porážky po nájezdech.

K obratu kromě povedeného výkonu přispěl i parádní trefou pod víko. „Brácha mě výborně našel, byl jsem volný na střelu. Posunul mi to. Zleva byl hráč, nezbývalo mi než vystřelit na lapačku. Gólman přes toho hráče asi nic neviděl,“ popisuje svůj vikýř.

Miloš Říha po prohře s Ruskem

Další gól mohl Hynek Zohorna přidat v nájezdech, ale tentokrát neuspěl. „Jedu a chci to takhle dávat na lapačku, protože z osmdesáti procent mají brankáři v KHL lapačky dole a vychází to. Mám to takhle vyzkoušené z Chabarovsku, tentokrát to bohužel nevyšlo,“ mrzí ho.

Byť čeští hokejisté ukázali famózní obrat, nakonec prohráli 3:4 po nájezdech. „Trošku nás to mrzí. Musím říct, že třetí třetinu jsme byli lepší. Měli jsme několik gólovek a hlavně jsme výborně ubránili oslabení. Kluci hráli obětavě a padali do střel. Dima Jaškin pak jel tři sekundy před koncem sám na bránu, ale nedá se nic dělat. To už je hokej,“ pokračuje Hynek Zohorna.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Jak je na tom jeho bratr Tomáš, kterého zánět slepého střeva na poslední chvíli vyřadil ze hry? „Všechno v pohodě. Myslím si, že to nejhorší má za sebou. Ve středu byl na operaci, ve čtvrtek mu vyndávali hadičku z nosu, protože tam měl velký zánět, takže mu to vysávali. A v neděli by ho měli pustit,“ prozrazuje.

Kdy to přišlo? „Už v Chabarovsku měl problémy, pět dní měl střevní potíže. Asi to moc neřešil… Až tady v Česku mu to prdlo,“ pokračuje Hynek Zohorna. „Je dobře, že se mu to stalo tady a ne někde, kdybychom byli na tripu v Nižněkamsku... Naštěstí to bylo v Plzni a postarali se o něj. Akorát to teď vypadá, že bude tři až šest týdnů mimo. Přijede po Silvestru,“ informuje.

Šimon Hrubec hodnotí duel se sbornou

„Je to blbá zpráva, protože nám to docela šlo. Navíc teď máme před sebou důležité zápasy, a pak dlouhý trip. Uvidíme, jak se klub zachová. Jestli budou shánět jiného hráče, nebo ne. Klub může mít pět cizinců, teď tam budeme čtyři. Nevím, jaké jsou plány,“ přiznává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz