Nejlepším juniorem Chance ligy je vsetínský Dědek

Matyáš Dědek | Foto: Patrik Žák, hc-vsetin.cz

Sportovní manažeři, případně trenéři prvoligových klubů zvolili nejlepším juniorem sezony vsetínského útočníka Matyáše Dědka. Na druhém místě skončil Lukáš Plos (Litoměřice) a třetí byl Tomáš Volevecký (Slavia Praha).

Dědek ovládl hlasování jednoznačným způsobem, na první místo juniorské kategorie jej dalo jedenáct ze čtrnácti klubových zástupců. Devatenáctiletý forvard v základní části ohromil jedenácti góly a celkem třiadvaceti kanadskými body, v obou ohledech neměl mezi hráči ročníku narození 2004 (a mladšími) konkurenci.

Dědkovy statistiky jsou o to obdivuhodnější, že jich dosáhl v nabušeném vsetínském týmu. Před sezonou se neočekávalo, že by měl místo v jeho základní sestavě, poctivým přínosem a nebojácnými výkony se v ní ale udržel a odehrál 48 z 52 utkání. Spolehlivě působil i směrem do defenzivy: v rovnovážném stavu byl dohromady jen u osmnácti inkasovaných branek (zato hned u třiceti vstřelených).

Dědkův příběh může být inspirací pro jeho vrstevníky: v mládežnických kategoriích ho totiž míjely pozvánky do reprezentace, závratných individiuálních čísel nedosahoval ani v dorostenecké či juniorské extralize. Přechod mezi muže mu ale vyšel famózně a není divu, že mu mateřský Vsetín ještě před vánočními svátky nabídl novou dvouletou smlouvu. Nyní navíc přichází individuální ocenění v Chance lize.

Nejlepší junioři Chance ligy

2023/2024 – Matyáš Dědek (Vsetín)
2022/2023 – 
Oskar Haas (Frýdek-Místek)
2021/2022 – 
Jakub Málek (Vsetín)
2020/2021 – 
Michal Gut (Sokolov)
2019/2020 –
 
Vojtěch Střondala (Litoměřice)
2018/2019 –
 Šimon Jelínek (Kladno)

Individuální ceny v Chance lize za sezonu 2023/2024

Cena Tomáše Zelenky: ?
Nejlepší brankář:
 Michal Postava (HC ZUBR Přerov)
Cena Ondřeje Buchtely pro nejlepšího obránce: Tomáš Hanousek (LHK Jestřábi Prostějov)
Nejlepší útočník: Martin Dočekal (SK Horácká Slavia Třebíč)
Nejlepší junior: Matyáš Dědek (VHK ROBE Vsetín)
Cena Karla Metelky pro nejlepšího trenéra: ?
Hráč play off: ?
All-Star tým: ?
Cena Radka Nováka za oddanost hokeji: ?

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz