Nejlepším trenérem první ligy byl vyhlášen Václav Prospal

Foto: Martin Kurfiřt

Cenu pro nejlepšího trenéra za uplynulou sezonu Chance ligy získává českobudějovický Václav Prospal. Rozhodlo o tom hlasování sportovních manažerů.

President Cup 2020

Druhý nejvyšší počet hlasů získal přerovský Vladimír Kočara, třetí pak skončil odcházející vsetínský kouč Jiří Dopita.

Václav Prospal je hodně emotivní trenér. V loňské sezoně se Motoru moc nedařilo a Prospal byl hodně razantní. Památnou se stala například jeho tisková konference, kterou svolal do hráčské kabiny, nebo vodní bitva s havířovským fanouškem.

Letos k podobným věcem nedocházelo. Prospalovi dělali jeho svěřenci v podstatě jenom radost. České Budějovice vyhrály 50 zápasů z 58 a vytvořily bodový rekord v Chance lize.

Když se proto mělo po předčasně ukončené sezoně rozhodnout, kdo postoupí do nejvyšší soutěže, volba byla jasná. Motor si dominantní jízdou v základní části o postup prostě řekl. Soupeři se na tom shodli jednomyslně. 

Právě Prospal byl základem českobudějovického úspěchu. Do klubu přinesl jasnou vizi.

Od hráčů potom vyžadoval profesionální přístup: tréninky byly v obrovském tempu. A kdo neměl podle Prospala dobrý přístup, tak prostě nehrál. Nebál se posadit i velké hvězdy.

„Někdy to není lehké," přiznává nejlepší střelec Motoru Zdeněk Doležal. „Když si to ale člověk zaslouží, tak je to s ním skvělé. Určitě je jedním z trenérů, se kterým to není nejlehčí, ale v drtivé většině je to k dobru, protože z vás vymáčkne úplně všechno. Ani třeba když je člověk nejlepším střelcem, tak si nemůže být jistý, když něco v zápase nezahraje dobře, že půjde do další třetiny. V tomhle mě to naučilo, že nemůžete absolutně polevit."

Prospal zkrátka razil přístup, který je naprosto běžný v NHL. Svoje zkušenosti ze zámoří se snažil aplikovat i v Chance lize. 

Úkol splnil – během dvou let dovedl Motor do nejvyšší soutěže. Sportovní manažeři ho za to zvolili trenérem sezony.

Nejlepší trenéři Chance ligy

2019/2020 – Václav Prospal (České Budějovice)
2018/2019 – Jiří Režnar (Havířov)

Individuální ceny v Chance lize za sezonu 2019/2020

Cena Tomáše Zelenky: ?
Nejlepší brankář:
 Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší obránce: Pavel Pýcha (ČEZ Motor České Budějovice)
Nejlepší útočník: Daniel Voženílek (HC Stadion Litoměřice)
Nejlepší junior: Vojtěch Střondala (HC Stadion Litoměřice)
Nejlepší trenér: Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice)
All-Star tým: ?
Cena za oddanost hokeji: ?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz