Nejmladší a nejvyšší člen šestnáctky. Sbírám puky, culí se Jiříček

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do šestnácti let absolvuje v probíhající sezoně druhou akci, na které nechybí mladík David Jiříček. Přestože ještě neoslavil patnácté narozeniny, patří v týmu mezi největší a nastupuje i na rozhodující momenty hry. Zatím se však musí plzeňský bek smířit s povinnostmi nejmladšího.

Nový fanshop

„Zatím jsem sbíral puky. Taková klasika,“ culí se na úvod David Jiříček, jenž však na svých čtrnáct let vůbec nevypadá. „Někdy mi to kluci podstrkávají, ale není to tak hrozné. Mám výhodu, že jsem vysoký a na svůj věk docela silný. Doufám, že to takhle bude i dál,“ přeje si 185 centimetrů vysoký bek. 

Narozeniny oslaví 28. listopadu a věří, že ve velkém stylu. „Doufám, že je oslavím nominací na další turnaj. Na začátku prosince jsou tři zápasy v Rusku, což je pro mě velká motivace,“ přiznává a ví, že se ale musí soustředit i na další dva duely se Švýcary. „Musím hrát na sto procent, abych si vybojoval další zápasy.“

David Jiříček už má na kontě pět reprezentačních zápasů – čtyři na minulé akci v Salcburku a úvodní z trojzápasu na severu Čech. „Minulá akce mi hodně pomohla. Už nejsem tak nervózní, trochu jsem se otrkal a doufám, že to bude ještě čím dál lepší,“ uvádí. „Rusko mělo všechno, byla to jiná třída, ale doufáme, že je aspoň jednou v prosinci porazíme,“ přidává.

Mladý bek už poznal Rusko, Slovensko a nyní Švýcary. „Přišlo mi, že jsou menší. Byli techničtější a nebyli moc siloví. Nešli moc do těla a fyzická hra jim nechutnala. To je pro nás dobré vědět, takže do nich musíme zajet a bude to lepší a lepší,“ ví zadák.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V úvodním utkání český výběr z počátku dominoval, ale v dalším průběhu se hra srovnávala. „Druhá a třetí třetina nám nevyšla, mohli jsme hrát lépe a více se držet herního plánu. Dostali jsme kontaktní góly a byli jsme trošku nervózní, ale naštěstí nám to tam hned spadlo a vítězství bylo naše,“ říká ke čtvrté brance výběru Petra Hakena.

Hlavní kouč se po utkání těšil výhře, ale nebyl spokojený s některými hráči, kteří přestali plnit své role. Následně ale kvitoval bojovnost v samotném závěru, kdy jeho svěřenci ubránili dlouhou power-play umocněnou vyloučeným hráčem. „Vždycky to může být lepší, ale vyhráli jsme, takže pocity jsou dobré. Rozhodla odhodlanost, protože jsme výhru chtěli více než Švýcaři. A také publikum nás táhlo dopředu,“ děkuje.

A právě v závěrečných minutách byl Jiříček na ledě skoro pořád, a zasáhl tak do nejdůležitějších momentů duelu. To ho pochopitelně potěšilo. „Je to velká motivace, abych hrál pořád dál a dostával prostor i ve třetích třetinách. Doufám, že to tak vydrží i v dalších zápasech,“ praví.

V sobotu a neděli čekají šestnáctku další dvě střetnutí, ke kterým nastoupí v Chebu od 16 hodin a opět v Sokolově od 14 hodin. „Doufáme, že znovu vyhrajeme, protože nad Švýcarskem musíme vyhrávat každý zápas. Sice jsme ukázali naši sílu, ale určitě to nebude vůbec jednoduché. První výkon nebyl úplně optimální, můžeme hrát i lépe,“ uzavírá David Jiříček.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz