Nejmladší hráči WSM Ligy. Budou z nich reprezentační hvězdy?

Foto: Benyho galerie

16. listopadu 2015, 15:19

Marek Hedbávný

Právně za mnohé z nich odpovídají rodiče a podle zákona jim nemůže být prodán alkoholický nápoj. Přesto jsou stabilními členy základních sestav prvoligových mužstev. Pojďme si představit osm nejmladších hráčů WSM Ligy. Kdo ví, třeba z nich vyrostou reprezentační opory. Nezapomínejme ale na to, že je před nimi stále hodně dlouhá a trnitá cesta. Hrát druhou nejvyšší soutěž v dorosteneckém věku je sice hezká věc, ale níže uvedení hráči mají určitě mnohem vyšší cíl.

Jakub Škarek, 10. 11. 1999

O Jakubu Škarkovi se web hokej.cz v předcházejících měsících zmínil již několikrát. Není divu, že na sebe poutá pozornost médií i fanoušků. Vždyť za jak dlouho se bude opakovat, aby do profesionální soutěže naskočil patnáctiletý mladíček a odváděl v ní výborné výkony? Navíc v pozici brankáře, nejsledovanějšího a nejdůležitějšího člena mužstva.

Velký talent jihlavského, ba co víc českého hokeje, má v Dukle skvělé podmínky svůj talent zdokonalovat. Trenéři se mu nebáli dát příležitost v důležitých zápasech, navíc se může hodně přiučit od respektovaného Petra Jaroše. „Pan Jaroš je podle mě jeden z nejlepších trenérů brankářů v republice. Proto jsem za každý trénink s ním moc rád. Říká mi spoustu věcí, které mi můžou v chytání pomoci a já se jimi snažím řídit," uvedl v rozhovoru pro hokej.cz Škarek.

Momentálně však dostává prostor v brankovišti Dukly další mladík David Honzík, který má výbornou formu.

Rozhovor s Jakubem Škarkem:
Patnáctiletý Škarek: Omylem jsem zasedl místo Čachotskému

 

Matyáš Zelingr, 10. 1. 1999

Kladenský A-tým sice načal svou druhou prvoligovou sezonu, mládež Rytířů však zůstává národní chloubou. I díky Matyáši Zelingrovi, který dostal v šestnácti letech příležitost mezi muži. 188 centimetrů vysoký obránce, jenž s nejrychlejší kolektivní hrou začínal ve Vlašimi, má všechny předpoklady k tomu, aby byl draftován do NHL.

Kvůli svému snu obětoval hodně. V mladém věku se odloučil od rodiny a přestěhoval se na internát. „První rok jsem z toho byl strašně smutný. Občas jsem i brečel do telefonu, ale pak už jsem si na to zvyknul a teď mi to nijak nevadí. Osamostatnil jsem se, už si umím i něco uvařit, takže jsem docela v pohodě," prozradil v interview pro hokej.cz.

Jeho těžké rozhodnutí se mu zatím vyplácí a na Kladně dostal první šanci mezi muži už v šestnácti letech.

Rozhovor s Matyášem Zelingrem:
Když vjel na led pan Jágr, byl jsem nervózní jako prase

 

Marek Zachar, 11. 6. 1998

Útočník z liberecké líhně patří k nejslibnějším nadějím ročníku 1998. Dokazuje to solidními statistikami v mládežnických reprezentacích i brzkou premiérou v mužské kategorii. Mimochodem byl kapitánem národního výběru do sedmnácti let.

Mladý forvard, jenž zatím v Benátkách nad Jizerou odehrál jedno utkání, dal o sobě vědět už na letošním Memoriálu Ivana Hlinky. Se čtyřmi kanadskými body byl nejproduktivnějším hráčem týmu, který bohužel skončil až na šestém místě.

 

Daniel Kurovský, 4. 3. 1998

František Procházka, Luděk Čajka, Jan Peterek, Jiří Trvaj, bratři Semanové, Petr Jurečka. Nad všemi z nich však ční někdo jiný – teprve 19letý David Pastrňák, hráč Boston Bruins. Ve stopách výše uvedených odchovanců Havířova by šla ráda i generace okolo Daniela Kurovského a Lukáše Bednáře.

První jmenovaný, Daniel Kurovský, má nakročeno velmi dobře. Je jediným z dosud uvedených hráčů, který si tempo druhé nejvyšší soutěže vyzkoušel už v loňském ročníku. Stejně jako Marek Zachar si zahrál v Břeclavi, oproti benáteckému vrstevníkovi však na Memoriálu Ivana Hlinky bodovat nedokázal. 

Článek o mladých talentech AZ Havířov:
Pohádka o Pastovi inspiruje jeho havířovské následovníky

 

Radovan Pavlík, 18. 2. 1998

Dalším účastníkem letošního Memoriálu Ivana Hlinky byl Radovan Pavlík. Forvard Mountfieldu je zároveň nejmladším hokejistou, který se v ročníku 2015/2016 objevil v Tipsport extralize. Svou premiéru v nejvyšší soutěži si přitom odbyl už loni.

175 centimetrů vysoký forvard je odchovancem Hradce Králové, odkud vypomáhá partnerským Litoměřicím. Bude mít jeho působení ve WSM Lize pravidelný charakter?

 

Filip Hronek, 2. 11. 1997

Nejmladším hráčem, který v dosavadním průběhu základní části WSM Ligy vstřelil branku, je obránce Litoměřic Filip Hronek. Tvořivý zadák pravidelně nastupuje i za extraligový Mountfield, kde má ice time šest minut na zápas.

„Jsem spíš ofenzivní obránce, což vychází i z toho, že jsem ještě před dvěma lety nastupoval v útoku. Pořád mě to táhne dopředu," přiznal v rozhovoru pro hokej.cz hokejista, který v létě zvažoval odchod do zámoří. Zůstal kvůli vidině šance mezi dospělými. Jeho záměr mu zatím vychází.

Rozhovor s Filipem Hronkem:
Bude z Hronka nový Židlický? Před dvěma lety jsem hrál v útoku! hlásí

 

Lukáš Anděl, 24. 9. 1997

Před dvěma lety se rozhodl opustit Českou republiku a vydal se do rakouského Salcburku. Věřil, že mu tento krok v kariéře pomůže. Angažmá v zahraniční juniorské soutěži však kýžený efekt nepřineslo a po pouhém roce se vrátil do mateřské Dukly. „Každopádně šlo o dobrou zkušenost, protože jsem se osamostatnil a naučil jazyk. Co se týče trénování, byl jsem spokojený," uvedl pro hokej.cz. 

Zatímco loni se v první lize otrkával, letos už je stabilním členem základní sestavy. Na svůj věk hraje výborně a sbírá body. Čeho se od něj v budoucnu Dukla a Česká republika dočkají?

Loňský rozhovor s Lukášem Andělem:
V šestnácti letech okusil první ligu! Byla to velká zkušenost, hlásí Anděl

 

Josef Zajíc, 22. 7. 1997

Osmým nejmladším hráčem druhé nejvyšší soutěže je Josef Zajíc. Při pohledu na jeho hru byste mu ale osmnáct let rozhodně nehádali. Hraje důrazně, spolehlivě a navíc je na svůj věk velmi produktivní.

Oproti svému známému otci působí v obraně, byť až od dorostu. „Táta mi radí a jsem za to moc rád. Všechno, co mi řekl, bylo pro mě dobré. A nejen v hokeji," uvedl v interview pro vasekladno.cz. „Srovnávání s tátou mi navadí. Naopak mi to spíš dělá radost. Mám před sebou těžký cíl, dosáhnout na tátu. A víte, jak je fajn, když fanoušci skandují „Pepa Zajíc kapitán“ a teď zase „Pepa Zajíc junior“? To je moc hezký! Takže já vůbec nemám problém s tím, když mě někdo s tátou srovnává, i když já jsem obránce a on byl útočník. Pokusím se hrát jako on," dodal pro rytirikladno.cz.

Prorazí letos Josef Zajíc?
Deset hráčů WSM Ligy, kteří mohou zazářit


Další hráči ročníku 1997: Petr Kalina, Tomáš Guman, Dominik Lakatoš, Luděk Kuncek, František Wágner, David Kaše a Rostislav Šnajnar.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz