Nejsem v nejlepší formě, slyšel Říha od Gulaše. Vrátí se v Plzni

Foto: Alena Zapletalová

31. října 10:15

Adam Bagar

Plzeňský útočník Milan Gulaš suverénně vládne produktivitě elitní tuzemské soutěže, přesto jeho jméno v nominaci na listopadovou Karjalu chybí. Důvod?

HokejkaTV

„Je to taková perlička. Řekl nám, že na první turnaj nepojede, protože ještě není v té nejlepší formě,“ líčí s úsměvem trenér českého národního týmu Miloš Říha. „Necháváme to na něm, nechceme hráče nutit,“ dodává na adresu třiatřicetiletého Milana Gulaše.

Ten přitom vykročil do nové extraligové sezony famózně, dokázal bodovat ve všech čtrnácti zápasech a na kontě má už těžko uvěřitelných 30 bodů. Nastřílel 16 branek a navrch přidal 14 nahrávek, což z něj dělá suverénně nejlepšího střelce i lídra produktivity.

Do národního týmu se však brzy vrátí, zasáhne do prosincového Channel One Cupu, který Češi zahájí domácí partií proti Finsku. „Jsme domluvení, že je připraven reprezentovat. Nastoupí už v úvodním zápase příštího turnaje v Plzni,“ potvrzuje šéf české střídačky.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

V minulé sezoně musel plzeňského lídra přemlouvat k pokračování v národním týmu, letos to bylo podle Říhy mnohem jednodušší. „Když na MS viděl, jak se k němu chováme, jak se chová tým a že se v mužstvu cítil dobře, tak to složité nebylo,“ hlásí český kouč.

Milan Gulaš do Bratislavy dorazil později a zahrál si premiérově na velké hokejové akci. Dříve několikrát vypadl z nominace na poslední chvíli. Zranění z přípravy mu loni vzalo olympiádu, v letech 2010 a 2014 už byl v dějišti mistrovství, ale na soupisku se nevešel.

Nominace české reprezentace na turnaj Karjala (7. – 10. listopadu 2019, Helsinky a Leksand):

Brankáři (2):
Roman Will (Rögle, Švédsko), Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL). 

Obránci (10):
Andrej Šustr (Kunlun, KHL), Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Jakub Krejčík (Oulu, Finsko), Jakub Galvas (Jukurit, Finsko), David Musil, Milan Doudera, Vladimír Roth (všichni HC Oceláři Třinec), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň), Jan Košťálek (HC Sparta Praha), Filip Pyrochta (HC Kometa Brno).

Útočníci (15):
Jan Kovář (Zug, Švýcarsko), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk, KHL), Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Tomáš Zohorna, Hynek Zohorna (oba Chabarovsk, KHL), Radovan Pavlík (Mountfield HK), Matěj Stránský, Michal Kovařčík (oba HC Oceláři Třinec), David Tomášek, Michal Řepík (oba HC Sparta Praha), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Tomáš Filippi (Bílí Tygři Liberec), Ondřej Beránek, Tomáš Rachůnek (oba HC Energie Karlovy Vary).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha st.
Asistenti: Robert Reichel, Karel Mlejnek a Miloš Říha ml.
Manažer: Jan Černý.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Video trenér: Josef Janča.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékař: MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček a Petr Šulan.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program turnaje Karjala 2019:

Čtvrtek 7. listopadu:
17:30 Finsko – Rusko (Helsinky)
18:30 Švédsko – Česko (Leksand)

Sobota 9. listopadu:
12:30 Švédsko – Rusko (Helsinky)
16:30 Finsko – Česko (Helsinky)

Neděle 10. listopadu:
12:30 Česko – Rusko (Helsinky)
16:30 Finsko – Švédsko (Helsinky)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz