сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Nejsme dostatečně konstruktivní a silní na puku, hlásí Luděk Bukač. Chválí hru Jágra a Židlického

14. února 2014, 11:45

hokej.cz

Už v brzkých ranních hodinách změřil český národní tým síly s houževnatými Lotyši, kteří zpočátku nepříjemně kousali. Favorit si ale nakonec připsal na konto povinné vítězství a po úvodním nepovedeném vystoupení i důležité tři body, které by mohly být psychickou vzpruhou před sobotním těžkým kláním s nevyzpytatelnými Švýcary. "Měli bychom více hrát a méně přemýšlet," říká bývalý reprezentační trenér Luděk Bukač starší (na snímku).

"Vítězství nad Lotyšskem asi každý očekával, ale nebylo to moc přesvědčivé. Na druhou stranu utkání nemělo žádný dramatický průběh. Trenér před zápasem udělal nějaké změny v sestavě, které byly nutné a logickým vyústěním po porážce se Švédskem. Máme za sebou dvě utkání a věřím, že hráči, kteří na to herně mají, se do toho ještě dostanou a dokáží zrealizovat své schopnosti.

Myslím si, že nejsme dostatečně konstruktivní a silní na puku, což je v těchto zápasech jednoznačně potřeba. V praxi to znamená, že hráči neztrácí kotouče a jsou schopni ještě rozehrát nebo něco vymyslet. Bohužel takové máme v týmu jen dva, a to jsou Jaromír Jágr a Marek Židlický. Oba vlastně dokázali jako jediní z našeho týmu skórovat v obou zápasech na olympijském turnaji.

Myslím si, že ostatní by měli více hrát a méně přemýšlet. Přijdou mi jako kůň, který má utažené sedlo. Nehrajeme moc dobře v obraně, jediným spolehlivým obráncem je Židlický. Být pod tlakem Kanaďanů, tak máme velké problémy. Výborně naopak hraje Jágr, který i ve svém věku patří k nejlepším, neztrácí kotouče a je konstruktivní, dokáže dát přibližně ze tří střel dva góly.

Skutečně velmi zvláštním znamením je, že jsme vystřídali už všechny tři gólmany. O něčem to svědčí, ale je to věc trenéra. Myslím si, že jedničkou nakonec bude Ondřej Pavelec. Po dvou zápasech máme skóre 6:6, které nám nehraje úplně do karet. Ale uvidíme, co bude dál. Pořád se hraje o jedno postupové místo do čtvrtfinále, rozhodovat může opravdu každý gól.

Ale proti Švýcarům to bude hodně těžké a hlavně důležité utkání. Nechme se překvapit, jak budou hrát odpoledne proti Švédům. Neustále se zvedají a jejich liga je na velmi vysoké úrovni. Pro nás to bude dost důležité, protože se může rozhodnout o klidu nebo naopak nervozitě do dalších zápasů turnaje. Nejsem sice žádný sázkař, ale pevně věřím ve vítězství našeho národního týmu.

Je velká škoda, že jsme Lotyše neporazili vyšším gólovým rozdílem. Od poloviny zápasu se už přitom moc do šancí nedostávali a byli jsme aktivnější. Mužstva jako je Lotyšsko doplácí na svou nezkušenost. Inkasují góly v závěrech třetin a zbytečně se nechávají vylučovat. Ideálním příkladem bylo čtvrteční utkání Rakouska s Finskem, které dalo v závěru první třetiny dva góly."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz