Nemají volný led, tak prodali licenci. Místo Letňan má hrát druhou ligu Příbram

Foto: Facebook HC Vrchlabí

21. května 2019, 17:44

Jan Šimek

Hokejisté Letňan si v nové sezoně druhou ligu nezahrají. Licenci pro třetí nejvyšší tuzemskou soutěž totiž vedení klubu z pražského předměstí prodalo do Příbrami. Letci o tom informují na svém webu.

Partneři Českého hokeje

Byť tedy Letci v baráži s Pelhřimovem zachránili druholigovou příslušnost, pokračování v soutěži se vzdávají a po dvou letech se vrací do krajského přeboru Prahy.

Hlavní důvod? Ten možná překvapí. Za prodejem licence stojí podle vedení Letňan extrémní vytíženost ledové plochy. 

Znojmo koupilo licenci od Moravských Budějovic. Co s ní bude? »

„Tím, že svaz strukturu mládežnických kategorií nově navýšil o devátou třídu, máme nyní nedostatek ledu, který bychom nemohli poskytnout dospělému áčku ve druhé lize,” vysvětluje sportovní ředitel klubu Tomáš Blažek.

„Devítka bude trénovat a hrát zápasy někdy až šestkrát týdně a Stále jsme především organizace zaměřená na výchovu mládeže,” upozorňuje.

Hodonín zůstává ve 2. lize: Ve hře byly projekt Dukla i licence »

Letci tak budou znovu hrát v přeboru. „Je tu nějakých deset nebo jedenáct lidí, kteří už předběžně svou účast přislíbili. Každopádně chceme i v této soutěži začleňovat naše juniory do dospělého hokeje,” píše se na webu Letňan. Mužstvo bude mít na povel hrající kouč Martin Kotyra.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz