Nemáme Petra, ale obrovskou partu. Bronz je velký úspěch, ví Zörkler

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Parádní bronz si z Ostravy přivezli domů starší žáci Mladé Boleslavi. Svěřenci trenérů Lukáše Zörklera a Martina Škalouda porazili Spartu, Plzeň i Kometu, v ligové soutěži tak našli za celou sezonu jen tři přemožitele.

Mladí Bruslaři zazářili už prvenstvím v Královéhradecké skupině. O tři body za sebou nechali úhlavního rivala z Liberce, potom i další soupeře jako Hradec, Jihlavu či Pardubice. S tím se ale nespokojili a na mistrovství republiky vybojovali třetí místo.

„Je to parádní výsledek téhle party kluků. Myslím si, že tady není žádný mega rozdílový hráč, jako mají Vítkovice Petra a tak dále. Je to obrovská parta patnácti bojovníků, kteří drží spolu, nehádají se mezi sebou. A tím, že nemáme ani čistý ročník 2005, máme sedm hráčů mladšího ročníku, tak je to parádní úspěch,“ raduje se kouč Lukáš Zörkler.

Boleslav nakopla k vysokým ambicím už úvodní výhra 2:1 nad Spartou. Ta chtěla navázat na dvě zlaté medaile z posledních dvou let, takže když si na ni bojovníci v zeleném vyšlápli, dodalo jim to sebevědomí.

„Se Spartou jsme hráli už měsíc zpátky v Boleslavi přátelék a porazili jsme ji 5:2. Možná potom byla psychická výhoda na naší straně. A určitě to byl super start turnaje, ve který jsme doufali,“ vrací se Zörkler k úvodním bodům.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pak ale jeho svěřenci dvakrát klopýtli, s Litvínovem i Vítkovicemi. „Nálada byla všelijaká. Kluci byli hodně dole, ale věděli jsme, že pokud v dalších dvou utkáních uděláme body, tak to na medaili bude stačit. Protože se to mlelo každý s každým. Věděli jsme, že tam nebudou týmy, které by turnaj projely,“ soudí boleslavský kouč.

Mladíci se museli vzpamatovat z emotivního finiše proti domácímu týmu, kterému vzali jen bod. Na zápasu se podepsal nejistý výkon rozhodčích, Bruslaři se na ně po dvojitém vyloučení v prodloužení hodně zlobili. „Pak pro nás bylo hlavním úkolem, abychom kluky znova nastartovali. Večer jsme si sedli a vyříkali si věci, které byly špatně, a naopak co bylo dobře a na co navázat. Kluky jsem povzbudil a jsem rád, že tu křivdu přeměnili v nějaký hnací motor, který se projevil v posledních dvou utkáních,“ vzpomíná Zörkler na okamžik, který se dá zpětně nazvat jako bod zlomu.

Potom totiž Středočeši smetli Plzeň a na závěr jim proti Kometě stačila k medaili remíza. „Určitě jsme ale nechtěli bránit bod. Chtěli jsme zápas rozhodnout dřív, bohužel se to nepodařilo. Utkání bylo ze začátku hodně vlažné, připadalo nám to jako přípravný zápas. Pak ale dostalo svých kvalit. Ve třetí třetině byl soupeř lepší, ale my jsme to ubránili,“ promítá si trenér dramatický finiš za stavu 2:2.

„Některé situace jsme tam vyhodnotili špatně. Zaplať pánbůh se ukázalo to, co si myslíme, a sice že nikdo v soutěži nemá v tomhle ročníku dva tak vyrovnané gólmany jako my,“ chváli Zörkler oba strážce – jak Davida Horu, tak Daniela Forsta. Víc se dařilo druhému jmenovanému, který pak dostal i cenu pro nejlepšího brankáře turnaje.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Závěrečný turnaj osmých tříd proti sobě vždycky svede soupeře, kteří se moc neznají. Někdo si s tím poradí hůř, někdo líp. A Boleslav si poradila dobře. „O týmech jsme si něco zjišťovali. Spartu jsme znali, o Litvínovu jsme měli reference, že jsou velcí, silní, dobří, že to budou jedni z největších favoritů,“ popisuje Zörkler. Pomohly i zkušenosti z dlouhodobé turnajové soutěže.

„S Vítkovicemi jsme se potkali týden před mistrovstvím ve finále, kde jsme vyhráli 1:0,“ vrací se k dalšímu cennému úspěchu, „ale oni byli bez Dominika Petra. Proto jsem říkal, že to trošku zkreslující. Kometu jsme vůbec neznali.“

Od mistrovství tak trenéři Bruslařů čekali vyrovnaný boj, což se jim víceméně potvrdilo. Snad jen Plzeň na ostatní nestačila. „Ani ten Litvínov nebyl úplně odskočený. My jsme s ním prohráli 2:6, ale to pro nás byl hodně krutý výsledek. Myslím, že jsme odehráli parádní zápas. Za stavu 1:1 jsme měli tři samostatné nájezdy. Kdybychom je proměnili, oni se mohli složit tak, jak jsme se pak složili my,“ promítá si Zörkler porážku s pozdějším mistrem.

Tak či tak, cestou do Mladé Boleslavi bylo v autobuse veselo. Bronzových medailí osmáků si celý klub hodně cení. „Je to velký úspěch. Myslím, že se podařilo mládež stabilizovat, děláme to dobře, pravidelně máme play off dorostu nebo juniorů. Žádný výraznější úspěch kromě jednoho finále juniorů jsme ale za poslední roky neměli. Takže je to paráda a perspektiva do budoucna,“ chválí kouč svoje ročníky 2005 a 2006, v nichž vidí velký potenciál.

„Kluci jsou pracovití, poctiví. Nemusíme s nimi třeba ani chodit na rozcvičku. Jsme na zimáku někde opodál a kluci vědí, v kolik mají na tu rozcvičku jít, sami se seberou a jdou. A myslím, že právě tahle práce, že chtějí sami, je základ toho, aby ten hokej jednou někde hráli,“ zakončuje Lukáš Zörkler větou, kterou nejde než podepsat.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz