Nemůžeme mít stejné ambice jako Vrchlabí, ví trutnovský tahoun Svoboda

Foto: Jan Kopřiva

12. listopadu 2019, 16:17

Ondřej Mach

S hokejem začínal ve Vrchlabí, teď svými góly táhne nedaleký Trutnov. Daniel Svoboda patří k nejproduktivnějším hráčům druholigové skupiny Sever a s týmem drží pátou příčku zaručující postup do předkola vyřazovací části.

Aplikace Tipsport extraligy

„Určitě je naším cílem hrát play off. Odešlo nám mnoho hráčů, proto budeme rádi, jestli se tam vůbec dostaneme,“ myslí si třiadvacetiletý útočník

Loni se vám do vyřazovací části postoupit nepodařilo. Bylo to velké zklamání?
Play off je mnohem důležitější a zajímavější než základní část, takže převládalo obrovské zklamání, že se nám nepovedlo prorazit aspoň do prvního kola. Za mě to byla hodně neúspěšná sezona.

Na konci října jste padli pětkrát v řadě. Co za tím podle vás stálo?
Podle mého odchody hráčů, časté změny v sestavě a nedostatečná kvalita týmu. Musím uznat, že v naší skupině jsou lepší týmy.

„Musím uznat, že v naší skupině jsou lepší týmy.“

Nepříznivou sérii jste zlomili až proti Děčínu. Vítězství nad silnými Medvědy vám muselo hodně pomoct, že?
Ano. Snad už takhle dlouhou sérii proher nezopakujeme.

Myslíte, že klub může mít stejné cíle jako ambiciózní druholigové týmy (Vrchlabí, Šumperk)?
Rozhodně ne. Se čtvrtinovým rozpočtem oproti Vrchlabí by to ani nešlo. Kde jsou peníze, tam hrají dobří hráči.

Ve třetí nejvyšší soutěži jste působil právě i ve Stadionu. Jak na to vzpomínáte?
Očekával jsem větší prostor v zápasech, ale všechno se tam točilo kolem jedné lajny, ve které hrál Martin Filip. Teď je jejich mužstvo mnohem vyrovnanější a lepší. Jinak na Vrchlabí vzpomínám vcelku dobře, protože se jednalo o můj první úplný rok v dospělém hokeji.

V čem je největší rozdíl mezi Trutnovem a Vrchlabím jako organizacemi?
Hlavní je asi ten rozpočet. Vrchlabí si může dovolit zaplatit hráče, na které většina týmů ve druhé lize nemá. Možná ani v první lize.

Foto: Miloš Šálek

Z osobního hlediska se vám velmi daří, na prvním místě trutnovského bodování máte velký odstup.
Poslední dvě sezony mám více prostoru, hraju přesilovky, takže body jsou povinnost. Ale mnohem důležitější jsou výsledky týmu, které se doufám zlepší.

Nejpovedenější večer jste zažil proti Mostu, kterému jste nasázel čtyři branky. Jak se s rolí tahouna vyrovnáváte, vyhovuje vám to?
V tom utkání jsme stejně prohráli, to pak člověk z těch gólů nemá takovou radost. Moje role mi vyhovuje, vždycky se mi dařilo víc, když jsem patřil k důležitějším hráčům týmu.

V Trutnově se krátce mihl Jan Starý, vaším spoluhráčem je například také Vojtěch Kubinčák. Jaké je hrát vedle takových hráčů?
Oba jsou fajn, na nic si nehrají. S Honzou jsem hrál v pětce a zrovna nám to začalo jít. Měl s klubem domluvené, že může odejít za lepším. Jen jsem doufal, že tu vydrží trochu déle.

„Návrat do vyšší soutěže už neřeším, jedině by se musel někdo ozvat sám.“

Nějakou dobu jste nastupoval i v první lize za Benátky. Nepřemýšlíte někdy o návratu do vyšší soutěže?
Za Benátky jsem hrál sporadicky, byl jsem spíš do počtu. Před touto sezonou jsem se pokusil probojovat do Slavie, ale štěstí mi nepřálo. Návrat do vyšší soutěže už tedy neřeším, jedině by se musel někdo ozvat sám.

Většina druholigových hráčů současně s hokejem chodí do zaměstnání. Je to i váš případ?
K hokeji chodím do školy a kvůli tomu práci nestíhám. Řeším to tedy brigádami přes léto.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz