Není kam se schovávat. Sérii chceme vrátit zpátky na sever, hlásí Čerešňák

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

16. března 2017, 22:36

Lucie Mužíková

Liberec na svém ledě potvrdil roli favorita a zvládl i druhé utkání proti houževnaté Plzni. Západočeský klub ale svou kůži nedal lacino a po první třetině držel naději v podobě remízového stavu 2:2. Vítěz základní části dokázal v prostředním dějství odskočit a náskok už do konce uhlídal. „Teď jedeme do Plzně s cílem dvakrát zvítězit a vrátit sérii zpátky na sever,“ hlásí odhodlaně autor druhé branky Plzně Peter Čerešňák.

Týden hokeje 2022

Petere, po prvním duelu s Libercem jste vinili špatný vstup do zápasu za konečnou prohru. Bylo to nyní lepší?
Začali jsme velice dobře, ale pak první třetinu ovládl Liberec, takže to bylo prakticky jako přes kopírák. Druhou a třetí třetinu jsme si vytvářeli šance a drželi se na kontaktu. Škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat.

Ve třetí minutě jste vstřelili první branku zápasu, ale už o osmnáct vteřin později bylo vyrovnáno. Co s hráčem takhle rychle ztracené vedení udělá?
Nebyl to konec světa, bylo to „jen“ vyrovnání. Samozřejmě to ale mrzelo, že jsme ten náskok ztratili. Na to si také musíme dát pozor, aby se to už nestalo.

Na vaše konto jde hodně povedená vyrovnávací branka na 2:2 z konce druhé části. Projel jste takřka polovinou hřiště a pak zavěsil. Měl jste to dopředu rozmyšlené?
Neměl jsem to naplánované. Myslím, že liberecký hráč z pravé strany šel střídat, takže jsme byli jeden na jednoho. Povedlo se mi přes něho dostat a šli jsme s Kubou Lvem dva na jednoho. Neměl jsem prostor, jak přihrát, tak jsem to zkusil vystřelit a vyšlo to.

Skvělý obrat, Oceláře srazil Růžička! Mistr opět zdolal Plzeň »

Vaše výkony ve vyřazovacích bojích rostou. Jste hráč play off?
Přiznám se, že mužské play off jsem ještě nehrál. Takže zatím poznávám, jestli mi to sedí či nesedí. Ale hraje se mi dobře a doufám, že to vydrží.

Plzeň skórovala dvakrát a dvakrát to bylo v početní výhodě. Dá se to považovat za další pozitivní aspekt hry?
Samozřejmě využité přesilovky před návratem domů potěší. Někdy nám vychází, jindy zase ne. Je to jak na houpačce. Jsme rádi, že tentokrát fungovaly.

Bavili jsme se o tom, že vás mrzelo brzké vyrovnání. Ale stejné emoce ve vás musel vzbudit i gól na 4:2 pro Liberec, který přišel dvě minuty před koncem, přestože jste to byli vy, kdo se tlačil za vyrovnáváním.
Měli jsme tam tlak, ale hráli jsme tam na riziko a vzadu se nám tak všelijak poodrážel puk, že jsme dvě minuty do konce dostali na 2:4. Snažili jsme se dál, ale už jsme neměli dostatek času na korigování výsledku. Máme možnost to vynahradit na našem ledě a vrátit sérii sem do Liberce.

Neprojevuje se na ledě, že Plzeň má v nohou o pět zápasů navíc?
Série s Vítkovicemi nás sice stála nás nějaké síly, ale když jsme vyhráli tři zápasy v řadě, hlava a tělo úplně jinak regeneruje. Byli jsme dobře připravení, a když si dáme pozor na první třetiny, půjde to. Šance jsme si tam vytvářeli.

Co říkáte na to, že tým, který se do předkola kvalifikoval posledním zápasem základní části, dokáže hrát vyrovnanou partii s obhájcem titulu?
Nemáme se kam schovávat. Je třeba hrát hokej, protože proti nám stojí také lidi. Oni mají své hráče, my máme své a uvidíme. Každý má kvality a my musíme těch našich využívat.

Vyhlížíte netrpělivě návrat na vlastní kluziště?
Těšíme se moc a doufáme, že nám naši fanoušci vytvoří takovou atmosféru, jaká byla na sérii s Vítkovicemi, aby to u nás měli chlapci z Liberce těžké. Do Plzně se vracíme s jasným cílem dvakrát vyhrát a vrátit sérii zpátky do Liberce. Musíme proto během dvou dnů pořádně zregenerovat a připravit se na ně, abychom na ně vletěli a byli úspěšní.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz