Neskutečný obrat, těší Machovského. Po první třetině s tím chtěl seknout

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

22. března 2017, 22:00

Adam Bagar

Jakmile čelí vyřazení, dokáží parádně zabrat. Plzeňští hokejisté to dokázali už v dramatickém předkole proti Vítkovicím a nyní i v pátém čtvrtfinálovém střetnutí s Libercem. Indiáni předvedli neskutečný obrat z 1:3 na 5:3 a dál živí naději na postup do semifinále. "Máme na dosah srovnání další série, a to je pro nás další motivace, abychom se kousli," přiznává plzeňský brankář Matěj Machovský, který zneškodnil 43 střel soupeře.

partneři českého hokeje

Po prvním dějství by si přitom na indiány nevsadili ani ti nejvěrnější fanoušci, hosté tahali za kratší konec provazu. Střely 16:3 a skóre 3:1 to jen potvrzovaly. "S nástupy do třetin bojujeme celou sérii. Oni na nás vlétli a podařilo se jim dát tři góly po našich hrubých chybách. Po první části jsem s tím chtěl seknout, ale překecal mě trenér gólmanů, abych zůstal v brance s tím, že se naše hra zvedne," líčí Matěj Machovský.

"Ale řekl jsem si, že pokud dostanu ještě gól, tak vystřídám. Kousl jsem se a řekl si, že u všeho budu včas." A to se plzeňskému brankáři povedlo znamenitě, do konce utkání totiž ani jednou neinkasoval a deptal liberecké střelce. "Musím říct, že jsem měl i hodně štěstí, ve druhé části dali tyčku před prázdnou brankou. Tam jsem zjistil, že se štěstí otáčí na naši stranu. Toho jsme skvěle využili," těší Matěje Machovského.

"Každý gólman vám řekne, že pod tlakem se mu chytá lépe. Nemá totiž čas nad ničím jiným přemýšlet."

Ten ve druhém dějství sledoval naprostou proměnu plzeňského celku, který postupně otočil výsledek z 1:3 na 5:3. "Je neskutečné, co se nám podařilo. Málokomu se povede za třetinu dát Liberci čtyři góly," pokyvuje šťastný gólman, který ve třetím dějství čelil osmnácti libereckým pokusům. "V útoku jsou extrémně silní, bylo to náročné jako každý zápas proti Liberci, ale v závěru jsme to fantasticky umlátili," hlásí.

Machovský nakonec pochytal 43 střel a společně s autorem hattricku Miroslavem Indrákem byl hlavní postavou plzeňského obratu. V brance se rozhodně nenudil. "Každý gólman vám řekne, že pod tlakem se mu chytá velmi dobře. Nemá totiž čas nad ničím jiným přemýšlet. Jakmile máte chvilku na to, abyste vypnuli, tak začnete přemýšlet, co se může stát. Takové zápasy mám rád," culí se plzeňská brankářská jednička.

"Musím říct, že se cítím dobře. Vlastně už od posledních kol v základní části a jsem rád, že se to přeneslo i do play off, i když to tak někdy nemusí vypadat," říká Machovský po vydřené výhře 5:3. "Jsem rád, že to kluci nezabalili a otočili výsledek. Odjíždíme moc spokojeni. Hlavně kvůli našim fanouškům. Věřím, že v pátek budeme mít tradičně obrovskou diváckou podporu. Moc se na to těšíme," vyhlíží šestý zápas série.

Plzeňští nemají co ztratit, psychická výhoda je na jejich straně a navrch mají za sebou parádní zkušenost z předkola Generali play off, kdy otočili sérii s Vítkovicemi z 0:2 na 3:2. "Myslím, že z toho můžeme čerpat. Když otočíte ztracenou sérii a teď máte na dosah, abyste srovnali další, tak je to zase velká motivace se kousnout. Musíme v pátek zabrat, jinak máme konec sezony," uvědomuje si třiadvacetiletá opora Plzně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz