Nesmíme čekat, co s námi udělají, musíme tlačit, velí po návratu Roth

Foto: hcocelari.cz

19. dubna 2018, 10:44

Adam Bagar

Po absenci způsobené zdravotními problémy se do třinecké sestavy vrátil zkušený zadák Vladimír Roth. Ten při svém premiérovém startu ve finálové sérii s Brnem zapsal asistenci u branky Ondřeje Kovařčíka, přesto nakonec musel s Oceláři skousnout celkem krutou porážku 2:3.

NHL 20

"Myslím, že to bylo z naší strany velmi dobré utkání. Vytvořili jsme si hromadu šancí, ale moc nám tam toho nespadlo. Bojovnost a všechno tam z naší strany bylo, jen ta koncovka..." mrzí třineckého obránce. "Bohužel jsme dali o gól méně. Někdy je to prostě otázka toho, že to tam jenom musí nějak spadnout," doplňuje sedmadvacetiletý obránce.

Oceláři po nezáživné první třetině ovládli druhou část a přestože prohrávali už 0:2, dokázali do přestávky manko smazat. "Druhý gól nás nakopl, všechno z nás spadlo a tlačili jsme je. Asi nám vyhovuje se do nich tlačit. Nesmíme čekat, co udělají s námi, ale udělat s nimi něco my sami," má jasno Roth, který se do sestavy vrátil po dvou zápasech.

Rozhodla dřina. A Marek Čiliak, hlásí hrdina Vincour

Zdravotně už je fit a znovu patřil k oporám třinecké defenzivy. "Už jsem do toho zase naskočil a doufám, že to bude zápas od zápasu lepší," přeje si produktivní bek, jenž připravil nevídaný gól pro Ondřeje Kovařčíka, kterému v situaci tři na brankáře předložil puk před prázdnou klec. "Jenom jsem to posunul," komentuje parádní pas při trefě na 2:1.

Oceláři pak zásluhou Davida Ciencialy srovnali na 2:2 a na startu třetího dějství se jim dokonce podařilo ubránit dvouminutové oslabení tři na pět. "Stálo nás to ale hodně sil. Mysleli jsme si, že když to ubráníme, tak nás to trošku nakopne a Kometu nahlodá, ale pak bohužel přišel gól a bylo už těžké se z toho oklepat," říká po trefě Tomáše Vincoura.

Čistý zákrok Daniela Rákose na Jakuba Krejčíka

Přestože Kometa v přesilovce neudeřila, oslabení byla jedním z faktorů třinecké porážky 2:3. "Měli jsme jich hodně a bylo to těžké. Myslím, že jsme odehráli na maximum, ale bohužel to stojí strašně hodně sil, které nám pak možná chyběly ke konci, abychom soupeře zamáčkli a vyrovnali," mrzí Rotha. Jeho tým ve finále prohrává 1:2 na zápasy.

"Porážka nás samozřejmě mrzí a je jedno, jestli dostanete osmičku, nebo prohrajete jen o gól, ale nic se neděje, série ještě nekončí," burcuje před čtvrtečním čtvrtým pokračováním Roth. "Jediné, na co teď koukáme, je, abychom to vrátili domů za stavu 2:2. Věřím, že oproti středě zlepšíme koncovku," přeje si. Čtvrté finále startuje v Brně v 17:00.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz