Nestrašil bleskově opouští Oceláře a míří do KHL. Bude hrát za Magnitogorsk

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Pouhé dva zápasy stihl Andrej Nestrašil u třineckých Ocelářů. Reprezentační útočník vyráží zpátky do Kontinentální ligy, jeho novým zaměstnavatelem bude Metallurg Magnitogorsk. „Andrej se s vedením klubu dohodl na roční smlouvě," informuje hokej.cz Vladimír Vůjtek, jenž transfer připravil společně s ruskými kolegy Sergejem Isakovem a Olegem Kotěnkem. Přesun Nestrašila už potvrdil i třinecký klub.

Akce se narodila rychle, ale zase tak překvapivá není. „Andrej se netajil přáním vrátit se do Ruska, s vedením Magnitogorsku jsme byli v kontaktu delší dobu. Věc se ovšem neposunula do finální fáze, Nestrašil tedy přešel do Třince. Přičemž součástí dohody s Oceláři bylo, že pokud přijde dobrá nabídka, Andrej může do KHL odejít," připomíná Vůjtek.

Situace se změnila během víkendu. „V sobotu se představitelé Magnitogorsku ozvali opět a domluvili jsme se, že Andrej podepíše smlouvu do konce sezony. Dneska už je na cestě, odlétá do Ruska, aby se co nejdřív mohl přidat k týmu. Magnitogorsk čeká pondělní zápas v Ufě, pokud nenastanou komplikace, Andrej by měl nastoupit," dodává hráčův zástupce.

Kolem účastníka MS 2018 bylo poslední dobou rušno. Před týdnem si Nestrašil plácl s Třincem a okamžitě potvrdil předpoklady: ve dvou extraligových utkáních zaznamenal gól a tři nahrávky. Teď se ovšem loučí. Určitě dřív než předpokládal, dohoda s obhájci extraligového titulu platila až do listopadové reprezentační pauzy.

Foto: hcocelari.cz

„Andrej byl u Ocelářů maximálně spokojený. Co mi říkal, zaujalo ho, jakým způsobem klub funguje. Byl překvapený, jaké jsou v Třinci podmínky k hokeji. Kdyby se neozval Magnitogorsk, velmi rád by pokračoval. Ale KHL pro něj byla od začátku prioritou, o čemž Třinec věděl," dodává Vůjtek.

„Chtěl bych všem moc poděkovat za příležitost hrát za Třinec, hodně si toho vážím. I když to bylo asi kratší, než jsme si mysleli, Oceláři na mě udělali velmi dobrý dojem. Nejen co se týká zázemí, fanoušků, managementu, ale hlavně týmu, kluků, jaká je tam parta, to všechno ve mně zanechalo pouze pozitivní dojmy,“ přiznává Nestrašil.

Na východní frontě zatím odchovanec pražské Slavie strávil dvě sezony, obě v barvách Něftěchimiku Nižněkamsk. Teď přichází větší výzva. Metallurg Magnitogorsk patří k elitním klubům Kontinentální ligy, byť letos se mu zatím vůbec nedaří. Mozjakin, Košečkin a spol. nasbírali ve 14 utkáních pouze devět bodů, v soutěži jsou na tom hůř jen Jaroslavl a Riga.

Už po třech kolech klub ukončil spolupráci s Josefem Jandačem, staronovým koučem je Ilja Vorobjov. Metallurg usilovně hledá cestu z krize, pátral také po kvalitních posilách. Příchod Nestrašila vedení údajně konzultovalo se svoji bývalou hvězdou Janem Kovářem, z několika variant si klub nakonec vybral bývalého útočníka Detroitu a Caroliny.

V kádru Metallurgu působí z našinců aktuálně pouze asistent Jiří Kalous, vedle zmíněného Kováře v minulosti za Magnitogorsk hrála řada českých hokejistů – například Michal Bulíř, Jan Marek, Tomáš Rolinek, Jaroslav Kudrna, Tomáš Filippi, Milan Gulaš a další. „Pro Andreje je to velká šance. Magnitogorsk od něj očekává přínos do ofenzivy a produktivitu. Jde o top tým, který má pořád velký potenciál," uzavírá Vladimír Vůjtek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz