Nestrašil na rozcestí: v Rusku je bez smlouvy, rád by zkusil kemp NHL

Foto: Karel Švec, cslh.cz

3. července 2019, 14:14

Václav Jáchim

Mezi české hokejisty, kteří jsou aktuálně bez smlouvy patří také Andrej Nestrašil. Bývalý útočník Detroitu či Caroliny strávil poslední dvě sezony v ruském Nižněkamsku, tam ale pokračovat nebude. „Andrej momentálně zvažuje angažmá v KHL, ale dívá se i do zámoří," informuje Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Odchovanec pražské Slavie sehrál během uplynulé sezony 55 utkání Kontinentální ligy, přičemž vstřelil osm branek a 15 nahrávek. S národním týme také absolvoval dva podniky Euro Hockey Tour. „Andrej odvedl v Nižněkamsku své, patřil tam k nejlepším hráčům. Jenomže klub neměl ideální sezonu, nepostoupil do play off. Tím pádem tam nastaly změny," hlásí Sivek.

Nestrašilovi vypršela smlouva, momentálně je bez práce. „Určitě z toho není v panice. Andrej má určité možnosti, ve hře zůstávají různé varianty," připouští hráčův agent. Nestrašila by zajímalo setrvání v ruské elitní soutěži, ale také ho láká případný návrat do NHL.

V tomto ohledu je připravený udělat maximum. „Andrej momentálně trénuje v Kanadě. Připravuje se na speciálním kempu u bývalého hráče NHL Garyho Robertse v Torontu," informuje Sivek. Účastník mistrovství světa se před dvěma lety vydal ze zámoří do Ruska, teď se pokusí o návrat. „Andrej by se rád zúčastnil kempu některého týmu NHL, šel by tam jako volný hráč. Určité varianty jsou, uvidíme," dodává Sivek.

Zámořská kapitola Andreje Nestrašila je zajímavá. Někdejší juniorský reprezentant byl v roce 2009 draftován Detroitem, ale do kádru Red Wings se prosadil až po dlouhé dřině na farmě v Grand Rapids. Stalo se na startu ročníku 2014-15, následně byl vyměněn do Caroliny, kde působil až do jara 2017. Pražský rodák musel překonávat vážné zranění, které ho připravilo o MS 2016 a následný Světový pohár, ale do NHL se dokázal vrátit.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Teď se pokusí o totéž po působení v Nižněkamsku. „Andrej by do kempu určitě nešel jen se zúčastnit. Každý touží hrát NHL, on pro to dělá všechno. I volný hráč může uspět," říká. Loni se totiž povedlo slovenskému obránci Čajkovskému v Carolině. vybojoval si smlouvu, ovšem NHL nakonec nehrál. Najdou se i další podobné případy.

Nestrašil chce každopádně zabojovat. „Když to nevyjde, přijdou na řadu úvahy o angažmá v Evropě. Určité možnosti jsou v KHL, Andrej si tam udělal slušné jméno. Počkáme. Bude to mít svůj vývoj," doplňuje závěrem Michal Sivek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz