Nestrašil, Procházka či Švec neuspěli. Slavia zúžila kádr, končí 9 hráčů

Foto: Jiří G. Novák, hc-slavia.cz

10. srpna 2018, 14:44

Adam Bagar

Prvoligová Slavia po třech týdnech přípravy na ledě redukuje kádr. Trenérská dvojice Miloš Říha mladší a Jan Srdínko ukázala hned na devět hokejistů, kteří se s prvním týmem loučí.

Nový fanshop

Na zkoušce v pražském klubu neuspěli obránci Lukáš Popela a Adolf Straka s útočníky Petrem Maršounem, Viktorem Nestrašilem, Ondřejem Procházkou a Emilem Švecem. Tři hráči se pak vracejí zpátky do juniorky, bek Ondřej Holý a forvardi Jaroslav Brož a Damien Hradil.

„Musíme postupně vybírat mužstvo na sezonu, takže je logické, že k tomuto zúžení dochází.“

„I když jsme tady měli skoro osm pětek, tak musím říct, že všichni pracovali výborně a naplno. Nebyl tady žádný problém, ale musíme postupně vybírat mužstvo na sezonu, takže je logické, že k tomuto zúžení dochází,“ říká pro web hc-slavia.cz hlavní kouč Miloš Říha mladší.

Hráče viděl jak v modelových zápasech mezi sebou, tak i v přípravných střetnutích s Kokšetau, Pavlodarem a Litoměřicemi. „Všichni od nás dostali plnohodnotnou šanci, ať už v modelových či přípravných utkáních. Na základě toho jsme se ty hráče rozhodli vyřadit,“ dodává.

Na soupisce 34 hráčů, do startu soutěže přijde další zeštíhlení kádru

Aktuálně mají slávisté na soupisce kvarteto brankářů, dvanáct obránců a osmnáct útočníků. Do startu Chance ligy tak přijde ještě jedno zeštíhlení, Černého Petra si vytáhne přibližně pět dalších hráčů, kteří budou ve zbývajících sedmi přípravných duelech bojovat o sestavu.

„Nechceme v nich používat všechny nejzkušenější hráče, dáme šanci ostatním, aby si místo v kádru vybojovali. Předpokládám, že si na sezonu necháme pět pětek a hráče pak budeme dle výkonnosti nebo podle zranění točit,“ naznačuje na závěr své plány slávistický kouč.

Foto: Jiří G. Novák, hc-slavia.cz

Aktuální soupiska HC Slavia Praha

Brankáři:
Patrik Polívka, Lukáš Sochůrek, Dominik Šorf, Daniel Vecka.

Obránci:
Milan Antoš, Jindřich Barák, Karel Drahorád, Jiří Drtina, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Jan Novák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Jan Štibingr, Dominik Valík.

Útočníci:
Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Jiří Hozák, David Jaša, Dávid Kohút, Lukáš Krejčík, Zdeněk Kubica, David Matějka, Martin Ondráček, Ondřej Panna, Martin Šagát, Jan Šergl, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Petr Tejral, Jan Veselý, Robin Všetečka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz