Nestrašil se v KHL stěhovat nebude, o rok prodloužil s Nižněkamskem

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

14. března 2018, 18:40

Václav Jáchim

Po devíti sezonách za Atlantikem se loni Andrej Nestrašil rozhodl pro velkou změnu. Někdejší slávista a účastník dvou šampionátů dvacetiletých zamířil do ruské KHL, plácl si s Něftěchimikem Nižněkamsk a začal bojovat na východní frontě. Vedl si zdatně, ve 49 utkáních základní části zaznamenal 10 branek a 20 asistencí.

Představitelé klubu projevili o jeho služby zájem i pro další období, výsledkem je pokračování smlouvy. "Andrej se s vedením dohodl na nové roční smlouvě," potvrzuje Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Nestrašil před rokem zvolil krok, který udělali i jiní čeští hokejisté. Po působení v Detroitu a Carolině mohl bojovat o uplatnění v některé organizaci NHL, jenomže konstruktivní útočník už v zámoří neviděl perspektivu. Proto zvolil Kontinentální ligu. "V Nižněkamsku se velmi rychle adaptoval, ihned patřil k nejlepším hráčům v týmu. Klub měl zájem jednat o prodloužení kontraktu, ale řekli jsme si, že všechno dořešíme až ve chvíli, kdy Nižněkamsk dohraje v play off," konstatuje Vůjtek.

Klub vypadl v sérii s Traktorem Čeljabinsk, vedení záhy začalo řešit změny v kádru. Trenér Andrej Nazarov potvrdil, že z krajánků se budou loučit švédský obránce Erik Gustafsson (patrně Lulea) a americký útočník Dan Sexton, snahu o setrvání v mužstvu naopak vyjádřil u dvojice českých vyslanců Robina Hanzla a Andreje Nestrašila. Druhý jmenovaný už má jasno, klub dnes na svých stránkách potvrdil uzavření nové roční smlouvy. "Andrej je v týmu spokojený, má radost, že k dohodě došlo velmi rychle. Dnes odletěl do Prahy, po nezbytném odpočinku se začne chystat na příští ročník," informuje Vůjtek.

Foto: fcneftekhimik.ru

Nestrašil se z Nižněkamsku prosadil do národního týmu, mezistátní premiéru prožil loni v listopadu na turnaji Karjala. Olympijská nominace ho poté sice minula, ale je možné, že bývalého hokejistu NHL osloví trenér Josef Jandač v souvislosti s přípravou na mistrovství světa. V Kontinentální lize se Nestrašilovi každopádně dařilo, kromě uvedených statistik základní části se sluší připomenout, že během pěti duelů play off nasbíral tři kanadské body za gól a dvě asistence.

V Nižněkamsku si brzkou dohodu s Nestrašilem stanovili jako jednu z hlavních priorit. "O Andreje se zajímaly jiné ruské kluby, ale jemu se v Nižněkamsku líbí. Když jsme situaci probírali, říkal, že by chtěl pokračovat. První sezonu v týmu Něftěchimiku hodnotil velmi pozitivně," připomíná Vůjtek. Nestrašil se ještě úplně nevzdal myšlenek na návrat do NHL, ovšem podle jeho agenta tyhle varianty teď nebyly aktuální. "Ameriku jsme neřešili. Andrej šel do KHL s určitými plány a ambicemi, v Nižněkamsku je spokojený, pod vedením trenéra Nazarova jde klub dobrým směrem. Uzavření spolupráce je výhodné pro obě strany," dodává závěrem hráčův zástupce.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz