Neumřeli jsme. Tahle série ukazuje, jak je hokej krásný sport, hlásí Will

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Dělal, co mohl, a opět byl libereckou oporou, která držela akcii svého týmu na vodou. Brankář Roman Will podal opět skvělý výkon, ani ten však na vítězství ve čtvrtém semifinále nestačil. Prohru v prodloužení, která vedla ke srovnání série na 2:2, chce ale hodit za hlavu. „Neumřeli jsme. Mrzí nás to, ale musíme hrát dál. To se stane, že tým prohraje,“ líčí a věří, že doma Bílí Tygři opět ukážou sílu.

HokejkaTV

Liberec měl herně ve čtvrtém semifinále navrch, dvakrát vedl a náskok držel ještě v polovině třetí části. Pak ale domácí otočili o sto osmdesát stupňů. „O Kometě všichni ví, že má dobré útočníky a zkušený tým. Čekají na šanci. Když ji mají, promění ji,“ je si vědom Roman Will. „V tom je krásný ten sport. Začíná to za stavu 0:0 a když vedete 1:0 nebo 2:1, nic to neznamená. Rozhodující momenty bych neřešil, prohráli jsme a je to 2:2,“ pokračuje ve svém povídání.

V rozhodujícím momentu utkání jej překonal mladý Karel Plášek, který svou poslal přesně do víka. „Každý gól se dá chytit. Ale zvedl to, udělal to hezky. Byla tam chyba a padl z toho gól, to se stane. To je hokej,“ snaží se situaci hodit co nejdřív za hlavu. Rozhodčí ještě celou situaci kontroloval na videu. „Vůbec nevím proč. Já jsem viděl, že dal gól. Rozhodčí se šel podívat asi pro jistotu,“ dodává svůj pohled na onu situaci z druhé minuty prodloužení.

Sám poznává, jak náročné je s Kometou hrát. V sérii byly k vidění už tři prodloužení, což dohromady přepočtem na minuty dává jedno další utkání. „Každá série je vysilující. Prodloužení jsou znát, ale o to hezčí je vstřelit v prodloužení gól a rozhodnout. Bohužel dvě ze tří prodloužení jsme nezvládli, ale i tak myslím, že tohle je, proč to hrajeme. Tahle série ukazuje, jak krásný sport hokej je,“ líčí liberecká gólmanská jednička.

Původní myšlenka byla jiná, líčí brněnský hrdina Plášek

I tomhle je podle něj play off. „Samozřejmě je to trošku náročnější než v základní části, ale proto to děláme. To je krásné, ty rozhodující momenty. Já mám tyhle věci rád,“ tvrdí. „Neumřeli jsme. Mrzí nás to, ale musíme hrát dál. To se stane, že tým prohraje. Je to 2:2 po čtyřech zápasech, myslím, že je to dobrá série a asi zaslouženě je to srovnané,“ uznává.

Ve čtvrtek získá jeden ze soupeřů postupový mečbol, opět se diváci mohou těšit na parádní bitvu. „Začne to za stavu 0:0, nastoupí proti sobě dva týmy a bude se hrát hokej. Věřím v naši sílu. Můžu dát za nás ruku do ohně, že každý maká. Nechci hodnotit, jak jsou připraveni oni. Věřím v nás,“ burcuje před pátým utkání série, které na libereckém ledě startuje ve čtvrtek v 17 hodin.

Sestřih 4. semifinále HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz