Neuspěli v Motoru, bývalí hráči Litvínova a Chomutova tedy míří do Košic

Foto: hcverva.cz

14. srpna 9:02

Václav Jáchim

Před několika dny absolvovali zkoušku v Motoru, ovšem obránce Marek Baránek ani útočník Pavel Klhůfek neuspěli. Teď je jasné, že oba budou nastupovat ve slovenské Tipsport lize, dohodli se na spolupráci s Košicemi. Zatímco Klhůfek už v týmu loni hrál, pro Baránka půjde o první zahraniční angažmá.

Chance liga na Hokejka TV

Pětadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem dosud přeskakoval tuzemské mantinely. Nejvyšší soutěž hrál Baránek především za Litvínov, ale dvě sezony strávil také v Karlových Varech. První ligu během kariéry okusil v Mostě, Jihlavě nebo v Kadani.

Účastník mistrovství světa dvacetiletých 2015 strávil minulou sezonu v Litvínově, za Vervu sehrál 34 extraligových utkání, zaznamenal tři góly a dvě nahrávky. Poté bylo zřejmé, že u Severočechů skončí. Zadák s výborným bruslením podstoupil zkoušku v Českých Budějovicích, leč neuspěl.

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Nyní má jasno, stěhuje se do Košic, kde bude součástí nově budovaného týmu. „Přirovnal bych ho k Patriku Kochovi. Je to podobný hráč a věřím, že ho Marek dokáže nahradit," řekl pro hokej.sk sportovní manažer Jan Šťastný. Slovenský reprezentant Koch přešel z Košic do Vítkovic.

Baránek dosud za hranicemi nepůsobil, angažmá na východě Slovenska pro něj bude první podobnou zkušeností. Útočník Pavel Klhůfek strávil období 2015 až 2017 ve Zvolenu, za Košice nastupoval bývalý hráč Slavie či Chomutova už loni – v 53 střetnutích si připsal 11 branek a 12 asistencí.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

V kádru východoslovenského klubu budou další čeští hráčů – smlouvu prodloužil exkladenský obránce David Růžička, brankářskou jedničkou bude Jakub Sedláček, který byl naposledy hráčem Sparty. V Tipsport extralize loni nastoupil i Martin Réway, slovenský útočník s českými kořeny oblékl dres Kladna, v Košicích se pokusí znovu nastartovat kariéru.

Sportovní manažer Jan Šťastný přivedl do týmu například také Martina Pospíšila, jenž byl dosud hráčem Calgary, k oporám mají patřit zkušení Radek Deyl, Tomáš Slovák, Michal Chovan. V Košicích nadále pokračují Oliver Jokeľ, Filip Vrábeľ nebo Juraj Milý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz