<

Neuvirth neprošel prohlídkou, Jágr se omluvil. Další posily z NHL nebudou

Zdroj: foxsports.com

27. dubna 2016, 11:50

Václav Jáchim

Výčet posil z NHL, jež by mohly doplnit národní tým na mistrovství světa, pořádně prořídl. Vedení české reprezentace v průběhu uplynulých hodin zjišťovalo, kteří hokejisté by po vyřazení v prvním kole Stanley Cupu mohli být k dispozici, většinou ale zazněly omluvenky. "Dá se říci, že ve hře je jen Jarda Jágr. Ostatní hráči z různých příčin nepřijedou. Nejpádnější důvod se týká toho, že nemají kontrakty, jsou tam také zranění či rodinné věci," vysvětluje generální manažer Slavomír Lener.

Štáb národního týmu vedl rozhovory s hráči či jejich zástupci. "U Jardy Jágra máme kontakt přes agenta Petra Svobodu, který byl včera v Philadelphii, kontaktoval Jakuba Voráčka. Dneska letí na Floridu," konstatuje Lener. Nikdo aktuálně netuší, jak se Jágr rozhodne. "Nedokážu říci. Byl za ním osobně Jarda Špaček, hovořil s ním. Znáte, jaká situace s Jardou je. My ho nikam netlačíme, ale hráče s takovou formou a výkonností je slušnost oslovit. Záleží na Jardovi. Jednou se s reprezentací oficiálně se rozloučil, to samozřejmě víme a respektujeme, ale ta možnost se u něj v minulosti objevila," připomíná.

U lídra Floridy se čeká na vyjádření, osloven byl zprostředkovaně. "Jarda musí mít někoho, kdo prosívá telefonáty. Ať je to kdokoli, dostanete se na něj zprostředkovaně, což fungovalo posledních čtyři pět let. Osobně s ním bude dnes mluvit Petr Svoboda," pokračuje generální manažer národního mužstva. Otazník visel také u Neuvirtha. Start brankáře Philadelphie nevypadal reálně, Neuvirtha trápily zdravotní potíže.

Špičkový gólman by se pro turnaj v Moskvě bezpochyby hodil, ovšem Neuvirth byl na konci základní části NHL zraněný. A právě to rozhodlo. "Michal neprošel zdravotní prohlídkou," uvedl Lener. V průběhu noci spojil rovněž s Tomášem Fleischmannem a Michalem Rozsívalem, jejichž Chicago vypadlo z play off. "Fleischmann se necítí na první dvě lajny. Sezonu měl všelijakou, velice férově říkal, že do třetího a čtvrtého útoku není typově dobrý hráč. Váží si pozvánky. Toho, že na něj trenér myslel." A Rozsíval? "U něj je jedním důvodem to, že nemá smlouvu. A druhým pak rodina. Říkal, že v sedmatřiceti letech nebyl ještě u žádné rodinné události. Jeho syn má v době mistrovství světa slavnost absolvování školy, Michal by to chtěl zažít. Také se rozhoduje, co bude dál. Dnes by měl mít sezení s generálním manažerem Chicaga."

Naopak ze zdravotních příčin nemohou pomoci Radko Gudas a Jakub Voráček z Philadelphie. "Radko hrál se zraněním. Ani jsme nepředpokládali, že by přijel. Poslední zápasy nastupoval pod injekcemi, měl nateklé zápěstí. Navíc mu skončila smlouva." Jakub Voráček také není fit: "Měl zlomeninu nohy, moc jsme nedoufali, že by byl." Počet omluvenek je vysoký, nicméně Lener situaci chápe. "Důvody jsou objektivní. Samozřejmě jiná věc by byla, kdyby hráči pokračovali u svého zaměstnavatele a hráli by další kolo play off. To by se pak znovu opichovalo a zranění neléčilo," uzavírá.

Další kandidáti letos nastupovali za Floridu, jíž poslali na dovolenou hokejisté New York Islanders. "Bylo jasné, že máme zájem o hráče, kteří nastupují. I v případě Floridy. Kuba Kindl dlouhou dobu seděl, proto jsme ho ani neoslovovali. Stáli jsme o Jardu Jágra a Jirku Hudlera, u něhož jde o otázku kontraktu," zmiňuje Lener. Další varianty už se nenabízejí, ani v případě hokejistů z farmářské AHL: "Teoreticky by mohl být Mazanec, jeho farma skončila, ale první tým Nashvillu pokračuje. Zájem bychom měli o Mozíka, Albany však stále hraje. Série by musela skončit 1:4, aby mohl rychle přijet. Věřte, že všechny možnosti jsou proskautované," upozorňuje Lener. Letošní národní tým se.větší zámořské injekce nedočká. "Vláďa Vůjtek počítá s týmem, který tady je. Pro stávající hráče se otevírá velká šance," uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz