Nevěděl jsem, jestli vůbec budu hrát hokej, říká Kaše. A tohle je sen…

Ondřej Kaše. | Foto: Jakub Knap

Čtyři sezony dokazoval, že je elitním útočníkem v nejlepší lize světa. Od února 2020 pak ale odehrál v NHL jen 60 zápasů. Problémy s následky otřesů mozku přetrvávaly.

Ondřej Kaše se ale nezvdával. V říjnu 2022 naskočil za Carolinu do úvodního zápasu nového ročníku. Jenže přišel další tvrdý hit a šikovný křídelník musel hokej na celý rok vynechat.

Mluvilo se o úplném konci. Loni v létě se pak Ondřej rozhodl po boku bráchy Davida obnovit kariéru v Litvínově. 

Zdraví vydrželo. Kaše v extralize dominoval. Teď je jasné, že kromě bilance 1+1 v semifinále mistrovství světa se mu na krku bude houpat i velmi cenná medaile.

„Doufám, že zítra bude třešnička na dortu pro všechny. Obrovské emoce pro nás,“ zářil Kaše po postupu do finále šampionátu.

A to mu ještě jednu nahrávku neuznali, když chtěl pro Lukáše Sedláka zařídit hattrick při power play Švédska – ale branka na 8:3 byla u videa odvolána pro ofsajd.

„Je úplně jedno, kdo dává góly. Jsme jeden silný tým, který chce hrozně moc vyhrát,“ říká Kaše.

Ve 27. minutě zařídil důležitou branku na 3:2, která Švédy zlomila. I kvůli odrazu Dahlinova vyhození od rozhodčího. Kotouč potom Gustavsson posunul přímo na hůl napadajícího Sedláka.

„Byl tam nějaký šťastný odraz. Jakmile jsem viděl, že to má Sedlo na hokejce, snažil jsem se mu ukázat,“ popsal Kaše celou situaci. Jakmile pověsil puk do sítě, radoval se jako malé dítě. V absolutní euforii pumpoval na fanoušky a potom v objetí spoluhráčů radostně skákal.

„Při každém gólu zažívám black out.“

„Při každém gólu zažívám black out. Prožívám to vážně hodně a doufám, že to z nás vyzařuje. Že tu jsme jako jeden člověk, a jak moc tu výhru chceme.“

A v rozhovoru se dojal: „Nevědělo se, jestli ještě vůbec budu hrát hokej. Tohle je určitě splněný sen.“

Do tří minut po „Kašounově“ zásahu totiž Česko vedlo už 5:2!

„Všichni víme, proč jsme tady. Každý v týmu má obrovské kvality. A uděláme všechno pro to, abychom zítra uspěli,“ neřeší Ondra Kaše finálového soupeře.

„Když začínáte s hokejem, sníte o tom, že byste mohli vyhrát mistrovství světa. A teď máme tuhle šanci doma….“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz