NHL by se měla dohrávat od 1. srpna. Play off budou hostit Toronto a Edmonton

Foto: nhl.cz

7. července 10:14

Václav Jáchim

Podoba dokončení letošní sezony NHL se rýsuje. Podle agentury AP by play off mělo odstartovat 1. srpna, hrát se bude v Torontu a Edmontonu. Liga se na všech důležitých podmínkách domluvila s hráčskou asociací NHLPA, součástí dohody má být také prodloužení kolektivní smlouvy o další čtyři sezony až do roku 2026.

Chance liga na Hokejka TV

Zástupci soutěže a NHLPA jednali v uplynulých dnech, výsledkem je dohoda, kterou ale ještě musí schválit Rada guvernérů NHL, výkonný výbor hráčské asociace a její členové. Hlasovat se bude v nejbližších dnech.

Už dřív bylo rozhodnuto, že základní část NHL bude ukončena a do play off postoupí 24 nejlepších mužstev. Vyřazovací boje zahájí 1. srpna, tréninkové kempy v klubech za týden – v pondělí 13. července. Přesun do Toronta a Edmontonu mají týmy uskutečnit 26. července.

Obě města budou hostit minimálně kvalifikační kolo a první dvě kola play off. Zástupci NHL a NHLPA to zatím nepotvrdili. Podle TSN se vyřazovacích bojů nebudou moci zúčastnit hokejisté, kteří dosud hráli jinde. To se týká například ruských hokejistů Kirilla Kaprizova, Ilji Sorokina a Alexandera Romanova. První rok smlouvy se jim už letos bude počítat do kontraktu, ale v play off 2020 nastoupit nemohou.

Liga bude všechny účastníky pravidelně testovat na koronavirus, týká se to nejen hráčů a trenérů, ale i všech členů realizačních týmů, zaměstnanců klubů či hotelů. Hokejisté, kteří se z obav před nákazou odmítnou zúčastnit play off, mají 72 hodin na to, aby o rozhodnutí písemně informovali své kluby.

Součástí dohody mezi NHL a NHLPA má být podle AP také start zámořských hvězd na příštích olympijských hrách v Pekingu 2022. Stávající kolektivní smlouva vyprší v září 2022, nový kontrakt by byl na čtyři sezony, až do roku 2026.

Základní část letošní NHL byla vinou pandemie koronaviru přerušena 12. března. Pokud předběžnou dohodu ligy a hráčské asociace schválí vedení soutěže i NHLPA, odstartuje play off 1. srpna. Nový vítěz Stanley Cupu by měl být znám počátkem října.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz