Nominace Kanady pronikla ven! Chybí Bow, jedou ale Staal či Power

Foto: Markéta Křížová

24. ledna 22:25

Josef Prášek

Javorové listy měly oznámit finální nominaci na olympijské hry až zítra, ale Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) ji omylem zveřejnila na sociálních sítích už dnes večer, po chvíli ji smazala.

Fanshop národního týmu

Nejstarším hráčem je 37letý matador Erik Staal, který je členem Triple Gold Clubu! Letos ale odehrál jen čtyři (2+3) utkání v AHL.

Kanada vzala i další zkušené hokejisty, kterými jsou například David Desharnais, Adam Cracknell, Ben Street nebo Maxim Noreau.

Šanci mohl dostat i kladenský brankář Landon Bow, který zasáhl do všech utkání Rytířů v této sezoně, ale nakonec v této nominaci chybí.

Na veřejnost unikla ještě před oficiální tiskovou konferencí (zítra) nominace Kanady na Olympijské hry. Mezinárodní hokejová federace zprávu po několika sekundách smazala. ??? #VS

Zveřejnil(a) Hokejové aktuality dne Pondělí 24. ledna 2022

Dostalo se podle očekávání na jedničku posledního draftu 19letého Owena Powera, který si na předčasně ukončeném mistrovství světa juniorů připsal hattrick proti Česku.

Power má se seniorskou reprezentací zkušenosti už z loňského MS v Rize, kdy byl u triumfu svého celku.

Mistři světa povolali do Pekingu také dalšího mladíka, a to 18letého Masona McTavishe, který skončil na minulém draftu třetí. Letos si zahrál dokonce devět utkání (2+1) za Anaheim v NHL. 

Nedostalo se naopak na brankáře Devana Dubnyka, o kterém se údajně dost uvažovalo a byl mezi kandidáty.

I tak tento tým má svou sílu a bude patřit mezi favority spolu s dalšími státy. Na posledním olympijském turnaji brali Kanaďané bronz, jak se jim povede letos?

Nominace Kanady na ZOH 2022

Brankáři:
Devon Levi (Northeastern Univ., NCAA), Edward Pasquale (Jaroslavl, KHL), Matt Tomkins (Frölunda, Švédsko).

Obránci:
Brandon Gormley (Jaroslavl, KHL), Mat Robinson (Petrohrad, KHL), Alex Grant (Jokerit, KHL), Mark Barberio, Jason Demers (oba Kazaň, KHL), Owen Power (Univ. of Michigan, NCAA) Maxim Noreau (Rapperswil-Jona, Švýcarsko), Tyler Wotherspoon (Utica Comets, AHL).

Útočníci:
Daniel Carr (Lugano, Švýcarsko), Corban Knight (Omsk, KHL), Ben Street (EHC Mnichov, Německo), Jack McBain (Boston College, NCAA), Eric Staal (Iowa Wild, AHL), Adam Tambellini (Rögle BK, Švédsko), Erik O'Dell (Dynamo Moskva, KHL), Daniel Winnik (Servette Ženeva, Švýcarsko), Adam Cracknell (Bakersfield Condors, AHL), Mason McTavish (Anaheim, NHL), Landon Ferraro (Kölner Haie, Německo), David Desharnais (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Jordan Weal (Kazaň, KHL), Josh Ho-Sang (Toronto Marlies, AHL).

Owen Power na MS 2021 v Lotyšsku.

Owen Power na MS 2021 v Lotyšsku. | Foto: Markéta Křížová

Program základních skupin na ZOH 2022

Středa 9. února
9:40 Rusko – Švýcarsko (skupina B)
14:10 Česko – Dánsko (skupina B)

Čtvrtek 10. února
5:10 Švédsko – Lotyšsko (skupina C)
9:40 Finsko – Slovensko (skupina C)
14:10 USA – Čína (skupina A)
14:10 Kanada – Německo (skupina A)

Pátek 11. února
5:10 Dánsko – Rusko (skupina B)
9:40 Česko – Švýcarsko (skupina B)
9:40 Švédsko – Slovensko (skupina C)
14:10 Lotyšsko – Finsko (skupina C)

Sobota 12. února
5:10 Kanada – USA (skupina A)
9:40 Německo – Čína (skupina A)
14:10 Rusko – Česko (skupina B)
14:10 Švýcarsko – Dánsko (skupina B)

Neděle 13. února
5:10 Slovensko – Lotyšsko (skupina C)
9:40 Finsko – Švédsko (skupina C)
14:10 Čína – Kanada (skupina A)
14:10 USA – Německo (skupina A)

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Pekingu je o 7 hodin více.


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz