Nominace U17 na Rusy: 15 bronzových chlapců i nováček Sojka

Foto: Ed Fonger / Hockey Canada Images

Po velkém bronzovém úspěchu na turnaji World Hockey Challenge v Kanadě se čeští hokejisté do 17 let chystají na další dvě akce. Tou první bude domácí trojzápas proti Rusku, aktuálně nejlepšímu týmu světa!

HokejkaSHOPvanoce

Rusové v listopadu podruhé v řadě vyhráli neoficiální světový šampionát a potvrdili, že v mládeži nyní disponují fantastickými ročníky. V semifinále vyřadili český tým zdánlivě jasným výsledkem 4:0, dlouho vyrovnaný duel ale zlomili na svou stranu jen díky detailům a úspěšnosti v koncovce.

Vzájemné trojutkání těsně před vánočními svátky je pro oba rivaly v této kategorii úplnou novinkou v reprezentačním kalendáři. Zápasy proběhnou od 20. do 22. prosince na severovýchodě Čech – v pátek a neděli ve Vrchlabí, v sobotu pak v Turnově.

Hlavní trenér Václav Eismann nominoval na akci patnáct hráčů, kteří mají v čerstvých vzpomínkách bronzový úspěch, a osm nových či staronových jmen. Ke gólmanské dvojici KrálSuchánek se přidá zlínský Patrik Hamrla, každý z talentovaných brankářů by tedy měl odchytat jeden zápas.

V obraně už bude scházet Stanislav Svozil, jehož čekají povinnosti u některého ze starších výběrů. Po zranění se naopak vrací tahoun David Jiříček, zapojí se i Marek Chvátal a poprvé v sedmnáctce René Smolka.

Rovněž jen za šestnáctku zatím nastupoval Jakub Kos, který letos odešel z Brna do finského Ilvesu Tampere. Dostane se také na pardubické duo Adam PalečekDaniel Herčík a úplným reprezentačním nováčkem ve výběru je Adam Sojka, jenž stabilně hraje za juniory kladenských Rytířů.

Čeští mladíci ročníku 2003 budou mít období kolem svátků hodně nabité, mezi 27. a 29. prosincem je totiž čeká tradiční trojzápas proti Finsku. Ten se letos odehraje na půdě Seveřanů ve městě Salo. Do nominace by se měli dostat jak někteří hráči z akce proti Rusům, tak i další jména.

Foto: Ed Fonger / Hockey Canada Images

Nominace českého týmu

Brankáři:
Patrik Hamrla (Zlín), Daniel Král (Liberec), Tomáš Suchánek (Přerov).

Obránci:
David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Marek Chvátal (Sparta Praha), Tomáš Machů, René Smolka (Vítkovice), Jakub Šedivý (Liberec), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno).

Útočníci:
Petr Moravec (Hradec Králové), Jan Půček, Gabriel Szturc (oba Mladá Boleslav), Ivo Sedláček, Jakub Brabenec (oba Kometa Brno), Michal Ramik (Třinec), Adam Měchura (Liberec), Marek Brada (Björklöven, Švédsko), Adam Paleček, Daniel Herčík (oba Pardubice), Adam Sojka (Rytíři Kladno), Matouš Menšík (Kärpät Oulu, Finsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko).

Náhradníci:

Brankář: Oliver Šatný (Mladá Boleslav). Obránci: Matěj Pinkas (Hradec Králové), Patrik Fajmon (Kometa Brno), Sebastian Jasečko (Mladá Boleslav), Filip Šindelek (Lidingö Vikings, Švédsko), Ondřej Cubo (Lukko Rauma, Finsko). Útočníci: Lukáš Chludil, Šimon Frömel (oba Zlín), Marek Slavík, Jan Vopat, David Skuhrovec (všichni Litvínov), Lukáš Pajer, Matyáš Budina (oba Hradec Králové), Petr Gajda (Liberec), Jakub Altrichter, Šimon Marha (oba Lidingö Vikings, Švédsko), Jan Kučera (Šumperk).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Václav Eismann
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Jan Zachrla
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Hostující trenér: Štěpán Moravec
Lékař: MUDr. Ondřej Ťoupal
Fyzioterapeutka: Kateřina Petrásková
Hospodář: Josef Toma

Program zápasů

Pátek 20. prosince:
18:00 Česko – Rusko (Vrchlabí)

Sobota 21. prosince:
17:00 Česko – Rusko (Turnov)

Neděle 22. prosince:
17:00 Česko – Rusko (Vrchlabí)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz