Nosek o nominaci na MS, která ho minula: Chyběla komunikace

Tomáš Nosek. | Foto: Markéta Křížová

Podepsal kontrakt u šampionů z Floridy – sice za ligové minimum, ale prioritou Tomáše Noska nejsou finance – chce hrát na nejvyšší úrovni v zámoří. Stejně tak si chtěl zahrát na domácím mistrovství světa, nominace ho ale překvapivě minula.

31letý útočník by na uplynulou sezonu nejspíš nejraději zapomněl. V New Jersey se příliš nechytil, když i vinou dlouhé absence způsobené zraněním odehrál za Devils jen 36 utkání.

Chuť si chtěl spravit v dresu národního týmu. Obdržel pozvánku na České hry v Brně, jenže dostal šanci jen v úvodní partii proti Finsku (1:4) a do finální nominace na zlaté domácí MS se nakonec nevešel.

 

„Není to příjemný, to je jasný. Když jsem byl takhle blízko k nominaci, bolí to. Bude chvíli trvat, než to přebolí, ale co se dá dělat – to je sport,“ řekl Tomáš Nosek v podcastu Na plácku.

Po květnovém zklamání se v obsáhlém rozhovoru poprvé vyjádřil právě k reprezentaci. „Nemůže jet každý, trenér vybral jiné hráče,“ bere to Nosek zpětně.

„Spíš si myslím, že měl jasno, že mě tam nebude chtít vůbec. Bylo by lepší, kdyby mi řekli, ať tam vůbec nejezdím.“

„Když byl za námi Radim Rulík v New Jersey, sliboval nám, že budeme hrát dva zápasy. Nevím, co se stalo. Komunikace o tom pak nebyla žádná.“

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek | Foto: Markéta Křížová

V utkání Euro Hockey Tour proti Finsku dostal Nosek po mnoha letech roli prvního centra. Přesilovku si zahrál dokonce po sedmi letech. „To mi ale nevadilo, já si ji zahrál rád,“ říká s úsměvem. 

Naposledy v sezoně 2013-14 totiž odehrál jedenáct zápasů za Česko. Pak se Tomáš Nosek vydal za moře, kde střídal samé zajímavé štace. V Detroitu, Vegas i Bostonu ale často bojoval v play off, reprezentační dres tak oblékl až letos.

„Při sledování mistrovství světa pak převládaly smíšené pocity.“ 

„Po deseti letech tam stát a už jenom slyšet hymnu… Moc jsem si to užil. Akorát při sledování mistrovství světa pak převládaly smíšené pocity. Víc jak polovinu kluků znáte, takže jim to samozřejmě přejete,“ vrací se Nosek myšlenkami do května. 

„Stačilo by to nějak vykomunikovat. Ať už předtím, nebo potom. Ale to je jedno, já se k tomu nechci vyjadřovat nějak víc, protože to pořád hodně bolí. Je to čerstvé a nerad bych řekl něco, čeho budu litovat. Pořád si za reprezentaci chci zahrát,“ řekl v podcastu Na plácku pár týdnů po MS.

„Pořád si za reprezentaci chci zahrát někdy v budoucnu.“ 

„Určitě bych nerad svoji reprezentační kariéru – která se po deseti letech znovu obnovila tímhle jedním zápasem – ukončil takhle zvláštním způsobem. Určitě nejsem uražený.“

Tomáš Nosek cellkem ve 434 utkáních základní části NHL nasbíral 107 bodů, dalších 52 utkání s bilancí 6+8 odehrál v play off.

„Půl sezony jsem byl mimo, musel jsem na operaci. Nechtěl bych to dál rozebírat… Snažil jsem se naskočit do rozjetého vlaku, což je fakt těžké. Potom v závěru ročníku jsem se rozehrál. Ale bylo to znát na ice-timu i na mých bodech,“ popsal uplynulý ročník již dříve pro Hokej.cz.

Na rozdíl od Kubalíka, Vrány nebo Zadiny teď má v kapse smlouvu a před sebou jasnou budoucnost. Nosek taky dopředu avizoval, že letos už nebude s podpisem tolik čekat.

Přesvědčí znovu mezi zámořskou elitou díky své spolehlivosti?

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek | Foto: Twitter Bruins Benders Podcast

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz