сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Nováček v týmu i odveta za Peking. Para hokejisty čeká prestižní turnaj v Kanadě

Foto: parahockey.cz

26. listopadu 2022, 19:19

Adam Bagar

Čeští para hokejisté se po přípravném kempu v Poděbradech přesunuli do kanadského Bridgewateru, kde je už od 27. listopadu do 3. prosince čeká prestižní Para Hockey Cup 2022! V tamním Lunenburg County Lifestyle Centre postupně poměří síly s Američany, domácími Kanaďany a Italy.

V Kanadě se představí nejlepší para hokejisté světa poprvé od roku 2019, přímo do dějiště turnaje v Novém Skotsku se pak elitní para hokej vrací po dlouhých pěti letech.

„Pro nás je nesmírně důležité, že naše para hokejová reprezentace může nabírat cenné zkušenosti v zahraničí. Jsme rádi, že český para hokej vnímají Kanaďané již několik let jako ten, který v para hokejovém světě platí za nejprogresivnější a jsme rovnocenným partnerem i takto obrovským organizacím a reprezentacím,“ říká předseda Českého para hokeje Jiří Šindler.

„Pro nás je nesmírně důležité, že naše para hokejová reprezentace může nabírat cenné zkušenosti v zahraničí.“

Čeští bojovníci budou chtít za oceánem navázat na domácí turnaj v Porubě z konce září, kdy navzdory sympatickým výkonům, především v zápasech s Kanadou, skončili v silné konkurenci zámořských gigantů a evropského výběru poslední.

Trenéři Jakub Novotný a Jan Szturc mají v Kanadě k dispozici celkem 14 hráčů. Stabilní sestavu, v níž poprvé chybějí Zdeněk Krupička s Jiřím Raulem, kteří se po poslední akci rozhodli ukončit reprezentační kariéru, doplnil jeden nováček – Martin Žižlavský.

„Je to pro mě všechno nové, cestování s týmem, možnost hrát s těmi nejlepšími na světě v reprezentaci. Jsem na to hodně zvědavý, je to pro mě obrovská výzva,“ hlásí Žižlavský, jenž dřív hrál univerzitní hokej za Olomouc a s českou para hokejovou reprezentací zatím absolvoval jen několik kempů.

Turnaj startuje v neděli, Češi do něj vstoupí proti hvězdným Američanům. V noci z pondělí na úterý pak změří síly s dvacetičlenným domácím výběrem a skupinovou fázi zakončí ve středu proti Italům.

„Kromě zámořských týmů se těšíme právě na konfrontaci s reprezentací Itálie, které po paralympiádě v Pekingu máme co vracet.“

„Kromě zámořských týmů se těšíme právě na konfrontaci s reprezentací Itálie, které po paralympiádě v Pekingu máme co vracet,“ naráží jeden z trenérů Jan Szturc na březnovou porážku 3:4 v prodloužení v zápase o konečné páté místo.

Turnaj v Kanadě se bude hrát stejným systémem jako ten nedávný v Ostravě. Ve čtvrtek na sebe narazí první se čtvrtým a druhý se třetím, v sobotu pak akce vyvrcholí soubojem poražených o třetí místo a vítězů o turnajový triumf, který obhajují USA.

Nominace para hokejistů na turnaj v Kanadě

Brankáři:
Martin Kudela (Flamingos Ostrava), Michal Vápenka (HC Sparta Praha).

Hráči:
Michal Geier, Patrik Sedláček, Filip Veselý, Karel Wágner, Radek Zelinka (všichni SKV Karlovy Vary Sharks), Miroslav Novotný, Alex Ohar (oba HC Sparta Praha), Pavel Doležal, Pavel Kubeš (oba SHK Mustangové Pardubice), Zdeněk Hábl, David Palát (oba SHK Lapp Zlín), Václav Hečko (Flamingos Ostrava), Martin Žižlavský (Soho Olomoučtí Kohouti).

Realizační tým:

Mnažerka týmu: Jaroslava Krakovičová.
Trenéři: Jakub Novotný a Jan Szturc.
Fyzioterapeuti: Michaela Dobešová a Marek Čeřovský.
Kustod: Petr Stránský.

Program turnaje v Kanadě

Neděle 27. listopadu:
16:00 USA – Česko
20:00 Kanada – Itálie

Pondělí 28. listopadu:
16:30 USA – Itálie

Úterý 29. listopadu:
00:00 Kanada – Česko

Středa 30. listopadu:
16:30 Itálie – Česko

Čtvrtek 1. prosince:
00:00 Kanada – USA
20:00 Semifinále

Pátek 2. prosince:
00:00 Semifinále

Sobota 3. prosince:
17:00 Utkání o 3. místo
21:00 Finále

Poznámka: Časy zápasů jsou místní, v Kanadě je o pět hodin méně.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz