Nové koště dobře mete! Radši bych byl šestý a asistent, říká Čermák

David Čermák | Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

Nečekaný vánoční „dárek“ si rozbalil Jaroslav Modrý, jenž skončil na lavičce hokejistů Českých Budějovic. Na jeho místo se posunul dosavadní asistent David Čermák – a prožil skvělou premiéru!

Motor pod vedením nového hlavního kouče loupil v Hradci Králové, vyhrál 4:1.

Jen den poté, co k výměně na lavičce došlo. Změně ne až tak překvapivé, ale rozhodně překvapivě načasované.

„Ta situace je mi samozřejmě nepříjemná, když se odvolává trenér,“ líčí David Čermák. „Radši bych byl šestý a asistent trenéra,“ ujišťuje.

Zatím neměl čas na to, aby v herním projevu mužstva provedl výraznější změny. „Měli jsme jeden trénink. Nemyslím si ale, že to je o nějaké změně systému. Spíš o tom, aby kluci ty systémové věci dodržovali,“ přemítá Čermák.

„Nemyslím si, že to je o nějaké změně systému. Spíš o tom, aby kluci ty systémové věci dodržovali.“

Navíc je těžké v tomto případě mluvit o nějakém velkém impulsu, když nad hráči stojí kouč, kterého už dobře znají. „Podle mě to není ani o impulsu. Myslím, že my budeme bojovat o každý zápas až do konce sezony. Musíme sbírat body co nejčastěji, abychom se dostali do nějakých klidnějších vod,“ neskrývá, že po sezoně budějovických hodů zkrátka přišla sezona půstu.

„Mrzí nás to. S Jardou jsme zažili krásný loňský rok. Fantastický, nevídaný, na České Budějovice,“ říká útočník Lukáš Pech. „Namlsali jsme fanoušky, sponzory i vedení, kteří čekali, že budeme zase nahoře. Najednou výsledky nejsou a potápíme se někde dole. Ale to je sport. My to neděláme naschvál, abychom byli třináctí. Snažíme se hrát naplno, ale prostě to nefunguje,“ krčí rameny.

První krůček po střídání stráží byl každopádně pro Motor úspěšný. V Hradci Králové prakticky vytěžil z minima maximum. Ve druhé třetině výtečně zahrál dvě přesilové hry, a pak mu už stačilo jen přidat dvě trefy do prázdné branky v domácí power-play.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Klíčem k úspěchu byl i výkon Jana Strmeně, jenž při výhře 4:1 pochytal Mountfieldu rovnou čtyřicítku střel.

Nebyl to nějaký nadpozemský výkon, Hradec se v útoku často hledal. Ale skvělý byl.

„Většinou výměna trenérů pomáhá, tak doufám, že to vyjde.“

„Měl narozeniny, tak nám dal dárek,“ usmívá se Čermák. „Udržel nás v zápase. Hradec byl lepší, měl víc šancí, ale my jsme podali obětavý výkon,“ pochvaluje si.

Rošáda během vánočních svátků každopádně překvapila i samotné hokejisty. „Na Vánoce to bylo nečekané. Je to ale věc vedení, my hráči jsme od toho, abychom hráli. Samozřejmě nás to ale mrzí, protože to není jenom chyba trenéra, ale převážně naše,“ hlásí Lukáš Pech pokorně.

Drobnou změnu teď viděl v defenzivní části hry. „Byli jsme níž, ale jinak jsme hráli pořád stejně. Na změny zatím nebylo moc času, tak uvidíme, s čím David přijde. Jak se říká: Nové koště dobře mete. Většinou výměna trenérů pomáhá, tak doufám, že to vyjde,“ hlásí.

Pozitivní vítr do hry i do hlav hokejistů by měl rozhodně vnést Jiří Novotný, který se k realizačnímu týmu připojí po Novém roce.

„Zažil toho jako málokdo. Hrál v NHL, KHL, Evropě, reprezentaci, získal medaile... Navíc tady ty kluky dobře zná,“ líčí David Čermák. „Jirka je neskutečně pozitivní, což si myslím, že nám v našem rozpoložení může pomoct,“ dodává.

„Potřebujeme sérii čtyř pěti takových zápasů, ať jenom nekoukáme, jestli Kladno vyhrálo, nebo ne.“

Stačí pár zápasů, a všechno může být jinak. Vždyť třeba právě na Hradec Králové teď už Jihočeši ztrácejí jen čtyři body. Nebo na šestou Plzeň dvanáct. To není vůbec žádná tragická mezera.

Navíc – ať se nám to líbí, nebo ne – play off v současném systému hraje skoro každý. A tam už se může stát cokoli.

„Máme ještě čas, abychom se vzdálili od posledního místa a nešli do baráže. Potřebujeme sérii čtyř pěti takových zápasů, ať jenom nekoukáme, jestli Kladno vyhrálo, nebo ne,“ uzavírá Pech.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz