Nové prodloužení? Šílené, náročnější než trénink, tvrdí Machovský

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Fyzicky vyčerpaní po druhém domácím prodloužení v řadě. Ale šťastní, že v prodloužení dokázali přetlačit Hradec Králové. Hokejisté Plzně tak předběhli divadelně profláknutého Godota a ukončili čekání na domácí výhru. Byť za dva body. Brankář Škodovky Matěj Machovský a obránce Peter Čerešňák ale přiznávají, že po první třetině byl v kabině Západočechů pořádný vítr.

partneři českého hokeje

Vstup do utkání Škodovka neměla vůbec dobrý. Po 78 sekundách prohrávala, když si mezi kruhy nechala pláchnout Romana Kukumberga. A v osmnácté minutě už to bylo o dvě branky, když modrobílé trápení podtrhl Rastislav Dej. „Ta třetina byla taková o ničem. Neměli jsme tam nic my ani oni. Jenže my jsme udělali chyby a byly z toho góly,“ kroutil hlavou po utkání gólman Plzně Matěj Machovský. „Takový start jsme si nepředstavovali. Před zápasem jsme si říkali, jak máme hrát. A pak dostanem takové dva góly,“ přisadil si Peter Čerešňák.

Takže se o první přestávce v kabině děly věci. „Byl tam vítr, to je jasný. Takhle to hrát nešlo. Museli jsme s tím zápasem něco ještě udělat. Za každou cenu,“ přiznal bez vytáček Machovský. Ale co konkrétně tedy trenéři Straka s Čihákem po svých svěřencích chtěli? „Abychom hráli jednodušeji a efektivně. To se nám druhou třetinu dařilo a nám se podařilo zápas otočit,“ navázal Čerešňák.

A má naprostou pravdu. Indiáni hostům oplatili start z první části a po necelých dvou minutách snížil střelec Colton Yellow Horn. Škoda se hnala za vyrovnáním, které trefil po polovině duelu Miroslav Indrák. Ten zakončil nepohlednou přesilovkovou kombinaci výstavní střelou a v přestávkovém rozhovoru vyprávěl, že pokud by se mu přihrávka na holi nezavrtěla, možná by ještě hledal někoho ze svých spoluhráčů.

Na samém sklonku prostřední třetiny se indiáni dokonce ujali vedení. To samostatný únik Ondřeje Kratěny ve vlastním oslabení skončil za Kacetlem, když si puk za vlastního gólmana srazil Richard Jarůšek. I přes zmatky, kdy gól nejprve nebyl uznán a poté na základě telefonátu od videorozhodčího se situace přezkoumala a branka uznala.

Jenže Škoda tři body nakonec doma neustrážila. Rudolf Červený byl odměněn za dotěrnou práci před Machovským vyrovnávací trefou. „V téhle situaci jsem byl jako nevidomý divák. Zase jsme nechali chlapa mezi kruhama samotného a Jarůšek vypálil, ale asi mimo. A jejich hráče přitom trefil snad do boku a mně to tam spadlo,“ popisoval svůj pohled, spíše ne-pohled Machovský.

A tak se v Plzni hrálo po týdnu znovu prodloužení tři na tři. To minulé s Olomoucí indiáni gólem těsně před jeho koncem ztratili, tentokrát druhý bod trefil Lev. Jak Machovský, tak Čerešňák oceňují aktualizovanou podobu pětiminutového prodloužení co do atraktivity pro diváky, neboť hra nabízí opravdu několik tutovek v krátkém časovém období. Ale… „Pro mě je to šílené. Nahoru dolů a pořád. Musím být soustředěný každou sekundu a je to náročnější než trénink,“ pokračoval Machovský.

„Pro mě je to šílené. Nahoru dolů a pořád. Musím být soustředěný každou sekundu a je to náročnější než trénink.“

Ten dodal, že závěrečná děkovačka měla opravdu ten pravý význam, tedy velký dík směrem fanouškům klubu. „Podporovali nás, i když jsme prohrávali a nedařilo se nám. Jsme jim za to moc vděční a tahle výhra je pro ně. I když byla hodně s odřenýma ušima, ale my ji bereme všemi deseti.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz