Novinky ze 2. ligy: posila pro Dvůr nebo brankářské rošády Jablonce a Opavy

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

11. července 2020, 13:55

Ondřej Mach

Přestupový kolotoč se naplno roztočil i ve třetí nejvyšší soutěži, druholigové kluby pilně skládají kádry na příští sezonu. Staronovou posilu přivítali ve Dvoře Králové, příchod brankáře Michala Krofty ohlásili v Jablonci a Slezan se naopak rozloučil s mladým gólmanem Kryštofem Lamlou.

Aplikace Tipsport extraligy

Velké ambice budou mít v nadcházejícím ročníku hokejisté Rodosu. Prezident klubu Vasil Teodoridis vyhlásil útok na nejvyšší příčky druhé ligy a jal se vylepšovat loňské velice úspěšné mužstvo. Posledním přírůstkem zelenožlutých se stal mladý zadák Vojtěch Faltys.

Odchovance pardubického hokeje v klubu velmi dobře znají, dvaadvacetiletý obránce královédvorský dres oblékal před dvěma, potažmo třemi lety. Nyní se do obranných řad týmu vrací po roční epizodě v Trutnově, ve Dvoře bude naslouchat například radám velezkušeného Jiřího Vašíčka.

Foto: Faceobook HC Dvůr Králové nad Labem

Další posílení hlásí jablonečtí Vlci, kteří se po mizerném roce touží vrátit do vyšších pater druholigové skupiny Sever. K tomu by měl pomoct i Michal Krofta, dvaadvacetiletý gólman původem z České Lípy.

Krofta prošel mládežnickými kategoriemi Mladé Boleslavi, v jednom utkání dokonce v barvách Bruslařů zaskočil v extralize. Kromě toho dvě sezony nastupoval v Nymburce, minulý ročník pak rozdělil mezi polský Janow a Trutnov. V Jablonci by měl působit po boku Jakuba Jelínka.

„Hledali jsme spolehlivého brankáře, který by doplnil náš tým a vytvořil dobrou dvojici s naším stávajícím brankářem Jelínkem.“

„Hledali jsme spolehlivého brankáře, který by doplnil náš tým a vytvořil dobrou dvojici s naším stávajícím brankářem Jelínkem. Michal to splňuje na 100 procent. Brankářské pokrytí A-týmu máme vyřešené,“ říká na jabloneckém webu prezident klubu Pavel Klámrt.

S druholigovými vodami se naopak loučí brankář Kryštof Lamla. Jednadvacetiletý odchovanec Opavy strávil drtivou část kariéry v mateřském celku, teď z osobních důvodů končí. Za seniorské mužstvo Slezanu stihl jen osm zápasů, dalších pět přidal v ULLH za BO Ostrava Vítkovice Steel.

„Mrzí mě, že musím opustit tak skvělou partu lidí, ale kvůli práci a mým ostatním zájmům to bohužel jinak nejde.“

„Mrzí mě, že musím opustit tak skvělou partu lidí, ale kvůli práci a mým ostatním zájmům to bohužel jinak nejde. Klukům budu fandit, když budu mít čas, určitě je zajdu podpořit. U hokeje bych chtěl navíc alespoň rekreačně zůstat,“ přeje si Lamla.

Foto: Facebook HC Slezan Opava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz