Novosad se v Šumperku rozloučí s kariérou, na exhibici dorazí hvězdná jména

Foto: dracisumperk.cz

30. srpna 2018, 13:55

Adam Bagar

Útočník Zdeněk Novosad strávil v Šumperku šest sezon, ale další už jako hráč nepřidá. Ve 40 letech ukončil kariéru, se kterou se rozloučí Exhibicí ZN64! Ta se na tamním zimáku uskuteční v pátek 7. září od 18 hodin.

Nový fanshop

Zdeněk Novosad strávil převážnou část kariéry ve třetí nejvyšší soutěži, kde kromě Šumperka působil také v Novém Jičíně, Valašském Meziříčí, Prostějově, Břeclavi, Uničově a v rodném Šternberku. Zajímavé zkušenosti sbíral i ve Francii, Španělsku a v Belgii.

Novosad slavil s Draky tři postupy do první ligy

Poslední dva roky působil v Šumperku, za který hrál s přerušeními už v letech 2005 až 2011 a třikrát slavil s Draky postup do první ligy. Další zápasy s drakem na hrudi už nepřidá, ovšem fanoušci jej v podhůří Jeseníků budou vídat dál na postu asistenta trenéra.

Foto: Facebook Draci Šumperk

Ještě před startem soutěže se Šumperk může těšit na Novosadovu rozlučku. Kariéru zakončí dost stylově – exhibicí ZN64. „Pořádám ji hlavně proto, abych udělal radost šumperským fanouškům a ukázal se jim na ledě s kamarády,“ objasňuje v tiskové zprávě.

„Nejsem žádný Jágr, aby mě každý obdivoval, dělám to hlavně pro lidi.“

Řadu přátel má Novosad i ve fotbalovém prostředí, a tak se kromě Davida Pospíšila, Aleše Kotalíka nebo šumperských legend Aleše Holíka, Dušana Bařici a Radka Kučery představí na exhibici borci jako Karel Poborský, Tomáš Ujfaluši či Radoslav Kováč.

Foto: dracisumperk.cz

„Kluky, kteří za mnou přijedou, už takhle pohromadě na ledě nikdy neuvidím. Klobouk dolů před nimi, že se události zúčastní,“ těší Novosada, který chce, aby se akce fanouškům líbila. „Nejsem žádný Jágr, aby mě každý obdivoval, dělám to hlavně pro lidi.“

Novosad: Všechny srdečně zvu, bude to sranda

Akce pod názvem ZN64 se uskuteční v pátek 7. září od 18 hodin. Kromě exhibice se můžete těšit také na autogramiádu vybraných hostů, představení knihy Milana Mináře Bestie a mnoho dalšího. „Všechny srdečně zvu, bude to sranda,“ věří Zdeněk Novosad.

Výběr Zdeňka Novosada

Tomáš Ujfaluši, Marek Heinz, Radek Šírl, Radoslav Kováč, Karel Poborský, Martin Fenin, Karel Vácha, Aleš Kotalík, David Pospíšil, Jiří Kunce, Lukáš Klimeš, Stanislav Lusk, Tomáš Segíň, Lukáš Duba, Aleš Holík, Dušan Bařica, Radek Kučera, Ivan Klauda, Jakub Ondrák, Michal Popelka, Peter Kotlárik, Zdeněk Novosad, Marek Černošek, David Trunda, Milan Minář.

Program Exhibice ZN64

15:00 – otevření pokladen zimního stadionu
16:00 – představení přípravky HK Mladí Draci na ledě
16:45 – autogramiáda vybraných hostů, představení knihy Milana Mináře Bestie
18:00 – slavnostní zahájení exhibičního utkání Draci Šumperk – Výběr ZN64

Foto: dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz