Nový Jičín informuje o pohybech v kádru. Podaří se udržet Macuha?

Foto: FB: FANS OF NOVÝ JIČÍN (OFFICIAL)

10. května 2020, 20:49

Ondřej Mach

Ve druhé lize budou v nastávající sezoně pokračovat i hokejisté Nového Jičína. Klub na svých stránkách potvrdil, že už podal přihlášku a zaplatil startovné. S kým se Ďáblové domluvili na pokračování spolupráce?

Důležitou zprávou je, že tým nadále povede současný trenér Petr Macháček. Jednačtyřicetiletý kouč je klubovou legendou, za Nový Jičín nastupoval patnáct let. Hned po skončení hráčské kariéry se pustil do trenérského řemesla, v říjnu 2016 převzal mužstvo dospělých.

Prozatím není známo jméno Macháčkova asistenta, dosavadní asistent Kamil Gebauer bude plně zaměstnán trénováním dorostu a juniorky. Hráči se z důvodu rekonstrukce stadionu budou až do 1. srpna připravovat individuálně, pak je čeká dril na ledě.

A jak tedy vypadá aktuální soupiska Ďáblů?

Foto: Archív Roka Macuha

Na brankářském postu bude jedničkou Daniel Šimonů, se kterým klub v sobotu podepsal smlouvu. Dvacetiletý odchovanec Zlína loni třikrát nastoupil za prvoligový Přerov, drtivou část ročníku ale strávil právě v Novém Jičíně. V gólmanském tandemu ho doplní o rok mladší odchovanec David Palička.

V defenzivě většina důležitých jmen pokračuje, mimo jiné například odchovanec a opora Jakub Hruška. Dalším pilířem obranných řad by měl být Michal Krutil, mladší generaci budou zastupovat Jan Holáň, Richard Kobylík a Vladimír Váňa.

Prioritou bude udržet slovinského kanonýra Roka Macuha, jenž byl v uplynulé sezoně nejproduktivnějším hráčem Ďáblů. Klub je s třiadvacetiletým útočníkem domluven na podmínkách kontraktu, Macuh ale prozatím čeká na nabídku z vyšší soutěže. Ve stejné situaci je Dominik Kafka.

Aktivní kariéře dá nejspíš sbohem Lukáš Králík. Bývalý mládežnický reprezentant tak pravděpodobně učiní z pracovních důvodů. Velkou motivaci ukázat své schopnosti naopak mají Jakub Lehečka a Jan Poruba, které v minulé sezoně trápily zdravotní trable.

Aktuální soupiska HK Nový Jičín

Brankáři: Daniel Šimonů, David Palička.

Obránci: Michal Krutil, Jan Holáň, Jakub Hruška, Vladimír Váňa, Richard Kobylík.

Útočníci: Filip Palička, Miroslav Krupa, Dan Pecha, Jakub Lehečka, Adam Hilšer, Jan Poruba, Lukáš Irgl.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz