Nový zimák pro Valašsko! U Vsetína vyroste multifunkční sportovní centrum

Foto: Facebook Nový zimák pro Valašsko

Tři roky přípravných prací jsou u konce: ve Lhotě u Vsetína zanedlouho začne výstavba multifunkčního sportovního centra. Sportoviště budou moct využívat také vsetínští hokejisté.

Fanshop národního týmu

Ledová plocha s celoročním mražením, kardio tělocvična, wellness nebo restaurace – tohle všechno bude součástí sportovního komplexu, který vznikne nedaleko Vsetína. 

Za unikátním projektem stojí podnikatel a bývalý reprezentant v terénních motocyklových soutěžích Dušan Kotrla. První krok učinily zainteresované strany ve čtvrtek, společně totiž položily základní kámen stavby. 

„Je to pro mne významný okamžik. Vybavil jsem si, čím vším jsme si prošli od prvotního nápadu až po tuto chvíli, kdy konečně začínáme stavět. Nyní to vnímám tak, že největší práce nás teprve čeká,“ říká na facebookové stránce projektu Kotrla. 

„Je to pro mne významný okamžik. Nyní to vnímám tak, že největší práce nás teprve čeká.“

Jeho realizace by měla stát zhruba 250 milionů korun. Kotrlova společnost stavbu financuje bez jakýchkoliv dotací, jejím dodavatelem bude společnost PSG.

Nová multifunkční hala by měla být určena pro širokou veřejnost, mimo jiné ji budou moct využívat také hokejisté Vsetína. Pro valašský klub je to velmi dobrá zpráva. 

„S panem Kotrlou jsme se o různých možnostech bavili delší dobu a jsem moc rád, že jeho snaha došla k naplnění. Vznik nového sportoviště představuje důležitý krok jak pro náš hokejový klub, tak pro celé Valašsko,“ míní vsetínský jednatel Daniel Tobola. 

„Vznik nového sportoviště představuje důležitý krok jak pro náš hokejový klub, tak pro celé Valašsko.“

Výstavbu kvituje i starostka Lhoty u Vsetína Lenka Kocourková. „Zejména děti v současné době málo sportují. Je potřeba, aby opustily notebooky a sportovaly více. Nová multifukční hala pro ně představuje velkou příležitost,“ hlásí Kocourková. 

Slavnostního položení základního kamene se účastnili také zástupci vsetínského hokeje. Kladívkem do něj poklepali klubová legenda Ivan Tesařík, pamětník posledního extraligového titulu Radim Kucharczyk nebo dvanáctiletý Radim Křiva, který hraje za tamní osmou třídu.

„Za výstavbu nového stadionu jsme moc rádi. Mládež je v situaci, kdy potřebuje ledy. Jsem přesvědčený, že hala bude mít velké využití,“ věří Kucharczyk. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz