Novým lídrem měsíce je liberecký Birner, auto věnoval spoluhráči

Projekt Náš lídr hokejové Tipsport extraligy a oficiálního partnera soutěže, společnosti ŠKODA AUTO a.s., jehož cílem je odměnit nejproduktivnějšího hokejistu předcházejícího kalendářního měsíce, zná další vítězné jméno.

partneři českého hokeje

V listopadu statistikám kraloval plzeňský Milan Gulaš, v prosinci jej sesadil Peter Mueller z Komety Brno a leden ovládl útočník Bílých Tygrů Michal Birner. 

Rodák z Litoměřic si na úvod roku 2020 připsal bilanci 2 góly a 19 asistencí, přičemž hned devět z nich proměnil Libor Hudáček. „Někdo z nás musí nahrávat a někdo ty góly dávat,“ říká Birner. „Libor měl v lednu fazonu, tak jsem se mu snažil nahrávat co nejvíc. Není to však jen o nás dvou, ale o celé lajně, která si sedla a funguje.“

Bílí Tygři Liberec drží v tabulce první příčku s desetibodovým náskokem a útočí na zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části. „Určitě máme postupné cíle, chceme vyhrát základní část. Jdeme si za tím a doufám, že to dokážeme,“ pokračuje Birner, který zároveň vyhlíží play off.

Třiatřicetiletý útočník už s Libercem dosáhl na zlato i stříbro a rád by přidal další medailový úspěch. „Samozřejmě základní část o něčem vypovídá, ale čeká nás úplně nová soutěž. Týmy na nás budou nachystané, a o to více se musíme nachystat my – fyzicky, psychicky i takticky. Pokud to splníme, můžeme dokázat velké věci,“ věří nejproduktivnější hráč měsíce.

Odměnu za lednové výkony, nový vůz od společnosti ŠKODA AUTO a.s., se rozhodl přenechat spoluhráči. „Auto chci věnovat Tomáši Hanouskovi. Vím, že to se mnou nemá jednoduché, jsem na něj každý den tvrdý a navíc vím, že má momentálně problémy se svým autem, takže mu jej věnuju a věřím, že jej využije lépe než já,“ uzavírá Birner.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz