Nula i hattrick? Kvakymu to osolím za nás oba, směje se pokladník Vlach

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bitva severu proti jihu nebyla pod Ještědem k vidění velmi dlouho, téměř osm let. Nyní, když se na území Bílých Tygrů konečně České Budějovice představily, by na to pravděpodobně velmi rády ihned zapomněly.

Aplikace Tipsport extraligy

Není divu, Liberečtí na svém ledě dominovali a svého soka téměř k ničemu nepustili. Nakonec hladce vítězili 7:0, na čemž se premiérovým hattrickem v extralize podílel Jaroslav Vlach a svou první nulou v dresu šelem zase Petr Kváča.

Severočeši udávali tempo utkání už od začátku. Hned ve druhé minutě totiž otevřel skóre kapitán Petr Jelínek. „Měli jsme skvělý start. Ten první gól byl velice důležitý, měli jsme pak hru pod kontrolou,“ komentoval vstup do zápasu Michal Bulíř.

Nato se ukázal hlavní důvod libereckého úspěchu – speciální formace. Dvě minuty na trestné lavici sudí přisoudili Dávidu Grígerovi, a Motoru se tak nabídla možnost k vyrovnání. Čtveřice domácích však hosty k ničemu nepustila a bez větších obtíží náskok uhájila.

„Ubráněné oslabení 5 na 3? Byl to zlomový moment, dodalo nám to sebevědomí."

Naopak Liberec svou následnou přesilovkou nepohrdl a navýšil na 2:0. Ta nejvýznamnější hra v nevyrovnaném počtu ovšem přišla až na přelomu prvního a druhého dějství, kdy si Budějovice zahrály celých 75 sekund v pěti proti třem. I tentokrát však byla úspěšnější obrana šelem.

„Byl to zlomový moment, dodalo nám to sebevědomí. Říká se, že kdo nepromění dvojitou početní výhodu, ten si nezaslouží zvítězit," chválil své spoluhráče čerstvý držitel čistého konta Petr Kváča. „My jsme se na to připravovali, v podstatě nedávno na Spartě to bylo podobné. Řekli jsme si k tomu pár věcí a kluci to ubránili parádně.“

Po skončení situace pěti proti třem chvíli pokračovala klasická výhoda Motoru. Během ní se ale jeden z hostů dopustil faulu a bylo nařízeno trestné střílení, jehož se ujal Jaroslav Vlach, který ho nekompromisně ranou zápěstím proměnil. Tygři tak zaúřadovali dokonce i v oslabení.

„Nájezdy? Nevím, kde se to ve mně vzalo. Snažím se nic složitého nevymýšlet."

Sám Vlach přitom není tradičním exekutorem nájezdů. Vlastně necelé dva týdny zpátky si tuto činnost vyzkoušel vůbec poprvé v nejvyšší české soutěži, a to hned dvakrát. Tehdy rozhodl o bodíku navíc proti Hradci, neboť v obou případech uspěl. Jelikož se mu to podařilo i tentokrát, drží si zatím stoprocentní bilanci.

„Nevím, kde se to ve mně vzalo. Snažím se nic složitého nevymýšlet a dělat to stejně jako při tréninku. Zatím to třikrát vyšlo, snad tak budu pokračovat,“ hlásil spokojeně Vlach.

Převaha Liberce tou dobou gradovala a otěže byly v jeho rukou. Vlach totiž vzápětí umístil svou druhou trefu, načež se prosadili ještě Michal Bulíř v oslabení a Michal Birner v přesilovce. To už to bylo 6:0 pro domácí a o výsledku duelu bylo prakticky jasno.

I tak Jaroslav Vlach zkraje závěrečné periody přidal další trefu, když procedil do sítě přesně mířenou dělovku od pravého kruhu. Tím uzavřel brankový účet a mohl začít oslavovat svůj premiérový hattrick v extralize.

„Jestli jsem to měl v hlavě? Gól chci dát samozřejmě v každém střídání, nicméně důležitější je pro mě vždy týmový výkon. Vím, že je to takové klišé, ale jsem hlavně rád za tři body. Kdo mě zná, ten ví, že jsem týmový hráč a že dělám maximum pro mužstvo,“ vyzdvihl.

Přitom by skromný být nemusel, v letošním ročníku podává skvělé výkony. S bilancí 10+9 prožívá bodově nejpovedenější sezonu v kariéře v nejvyšší soutěži – přestože se sezona překlopila do druhé poloviny teprve nedávno.

„Kdo mě zná, ten ví, že jsem týmový hráč a že dělám maximum pro mužstvo.“

Nevšední kuriozitou také je, že právě Vlach v kabině celku z Podještědí zastává pozici pokladníka. Jak tedy bude řešit příspěvky do kabiny od sebe a Petra Kváči, jenž vychytal první čisté konto od začátku působení v liberecké organizaci? „Osolím to Kvakymu a něco z toho použiji na svůj příspěvek,“ smál se od ucha k uchu Vlach.

Liberecký maskovaný muž reagoval takto: „Ten hattrick ho taky vyjde draho. Nějak se ještě spolu domluvíme,“ ušklíbl se pro změnu Kváča.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz