O fanoušcích mluví celý svět, těší české hokejistky. Věří, že se ukáží i na jejich MS

Foto: iihf.com

Neustále vyprodáno, hustá atmosféra a ani minuta ticha. Fanoušci národního týmu zkrátka dokazují, že patří mezi ty nejlepší na světě. To potvrzují i české hokejistky Daniela Pejšová, Aneta Tejralová, Blanka Škodová a Michaela Pejzlová, které navštívily dějiště mistrovství světa.

Čtveřice českých reprezentantek zavítala v sobotu na hokejový šampionát mužů do Prahy a jejich první dojmy z atmosféry byly pozitivní. „Fanoušci jsou super, o mistrovství mluví celý svět. Než jsem přijela z Finska, poslouchala jsem, jak jsou diváci u nás šílení a vyprodávají zápasy, i když nehraje nároďák. Naši fanoušci jsou topka,“ usmívá se útočnice Michaela Pejzlová.

„Myslím si, že česká atmosféra se jen stěží dá vytvořit někde jinde. Českým klukům to pomáhá,“ doplňuje ji brankářka Blanka Škodová.

Porovnání už má i Daniela Pejšová, která navštívila světový šampionát před devíti lety. „Byla jsem tu na dvou zápasech v roce 2015, asi jsem to tolik nevnímala, jen jsem si sedla a koukala. Jsem ráda, že se sem zase šampionát vrátil, myslím si, že dokážeme udělat super zázemí,“ sděluje česká obránkyně.

Příští rok v dubnu by hokejistky rády zažily něco podobného. Mistrovství světa žen 2025 totiž budou hostit České Budějovice. „Doufám, že nás také přijde hodně fanoušků podpořit. Je fajn, když máte plnou halu a můžete hrát,“ líčí Tejralová.

„České Budějovice mají hezký zimák, byla jsem tam, když jsem hrála na Slavii s klukama,“ vzpomíná 28letá obránkyně působící v PWHL i s vědomím, že se toho za 10 let dost změnilo.

Pro české hráčky o navíc bude premiérové mistrovství před domácím publikem. „Je to pro nás velká příležitost hrát před domácím publikem. Doufáme, že budeme mít hodně fanoušků. Naše rodiny mohou konečně přijet,“ těší Pejzlovou.

Zájem o zápasy reprezentantek se zvyšuje. „Český ženský hokej je na vzestupu. Když jsme měly WEHT v Liberci, otevíraly se sektory navíc,“ připomíná gólmanka národního týmu. 

Symbolem ženského mistrovství světa bude Hrdinka. „Když jsem ji viděla, byla jsem ráda. Je to hezký český nápad, moc se mi líbí. Doufám, že budu nominovaná a pokud to vyjde, budu se moc těšit,“ líčí Pejšová směrem k domácímu šampionátu.

Na něm se budou chtít české hokejistky předvést ve velkém. „Medaile je minimum,“ hlásí Škodová. Konkurence je veliká, hlavně s porovnání se zámořskými velmocemi Kanadou a USA. „Nějaké překvapení by přijít mohlo. Uvidíme, je to ještě ve hvězdách,“ sní Pejšová i o finále. Národní tým žen v posledních třech letech skončil na světovém šampionátu dvakrát třetí, na posledním čtvrtý.

Aneta Tejralová

Aneta Tejralová | Foto: Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz