O kapku lepší hokej? Do projektu se zapojí i Black Dogs Budweis

11. února 2020, 16:35

hokej.cz

Jak vidí probíhající sezonu a co nás ještě čeká? Na to jsme se zeptali Jana Kříže, produktivního obránce Black Dogs. Českobudějovický tým se rovněž zapojil do projektu „O kapku lepší hokej“, který má za cíl pomoci dětským pacientům v boji s leukémií.

Univerzitní liga ledního hokeje se přehoupla do třetí třetiny základní části. Po 14 odehraných kolech se tým Black Dogs Budweis nachází na třetím místě tabulky. Zatímco vstup do sezóny byl trochu rozpačitý, druhá třetina byla pro Jihočechy o poznání lepší. Ze sedmi utkání se radovali hned šestkrát za tři body. Nestačili pouze na pražského lídra tabulky, i tak v této části sezóny získali nejvíce bodů.

„Druhou třetinu soutěže nemohu hodnotit jinak než pozitivně. Jsem nadšený z toho, že jsme zřetelně dali najevo naši sílu, která spočívá především v soudržnosti celku. Díky tomu jsme dokázali porazit celky Masarykovy univerzity nebo Univerzity Palackého v Olomouci,“ říká obránce Jan Kříž. Udrží tým kolem kapitána Radka Sittera nastolené tempo i ve zbytku základní části?

Lednový program byl o poznání chudší než v předešlých měsících. Důvod je jasný – zkouškové období. Hráči tak měli prostor na splnění svých studijních povinností na VŠTE. „Zkouškové je náročné, člověk musí změnit režim a je potřeba věnovat větší pozornost studiu. I přesto jsme ale zvládli pravidelné tréninkové dávky i zdárně dokončit zkoušky,“ prozrazuje Kříž, student ekonomie podniku. Hokejisté zároveň hltali poctivé tréninkové dávky, což se bude v dalších zápasech jistě hodit.

Domácím fanouškům se Black Dogs představí ve středu 12. února proti HC Univerzita Palackého v Olomouci. Vzájemná bilance je zatím vyrovnaná. Týmy zároveň sousedí i v tabulce. Na ledě se tak dá očekávat vyrovnaná bitva. Black Dogs a celý univerzitní hokej se tímto utkáním připojí k projektu O kapku lepší hokej.

Hráči vyjedou se symbolem oranžové stužky, reprezentující boj s poruchou krvetvorby. Diváci se samozřejmě budou moci připojit také. „Budeme rádi, když se k nám fanoušci přidají a podpoří tento projekt. Doufám, že jich dorazí opravdu hodně. Myslím, že je to výborný nápad, a jsme rádi, že můžeme pomoci i my,“ hlásí s úsměvem.

Nezbývá nic jiného než popřát týmu Black Dogs mnoho štěstí při organizaci této nadační akce i do další části letošní sezóny.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz