O kapku lepší hokej: Soupeři se spojili. Nejdůležitější výhry života se totiž nerodí mezi mantinely

Foto: SK HS Třebíč, HC Frýdek-Místek, Rytíři Kladno

Hokej má v České republice více než stoletou tradici a není se čemu divit, že fanouškovská základna je obrovská. Když se pak všichni spojí, aby pomohli dobré věci, je z toho parádní výsledek!

Projekt o kapku lepší hokej má za cíl pomoci dětským pacientům v boji s leukémií a jeho symbolem je oranžová barva. Když vidíme v televizi na redaktorech, na hokejkách, trenérech nebo fanoušcích oranžové stužky, oranžové omotávky nebo logo projektu O kapku lepší hokej, jasně to svědčí o tom, že má hokejová komunita srdce na správném místě. Pojďme se tedy podívat na vybrané příběhy z reálného života, které pomohou fanouškům lépe pochopit význam projektu. 

Tři stadiony, tři mladí kluci, kteří chtějí prožívat život naplno

Šestiletý Mike ve Frýdku-Místku (článek), jedenáctiletý Honzík na Kladně (foto) a desetiletý Míša v Třebíči (článek). Kluci, kteří se sice nikdy neviděli, ale něco je přesto spojuje. Zatímco jejich kamarádi chodili do školy, běhali a bavili se venku nebo hráli hokej, oni museli bojovat. Život jim totiž zkřížila vážná nemoc – leukémie. Zatímco Míša a Honzík mají nejhorší za sebou, nemoc přemohli, Mikey léčbu dokončuje, ale vše nasvědčuje tomu, že i on bude vítězem těžkého souboje. „Mikey se už více jak rok léčí. Lidé by se měli dozvědět více, že tyto nemoci u dětí jsou a jsou velmi časté. Ne vždy to skončí tak dobře, jako s Mikeym,“ říká jeho maminka Monika.

Kluky pozvaly jako ambasadory projektu O kapku lepší hokej na svá domácí utkání HC Frýdek-Místek (Mike), SK HS Třebíč (Míša) a Rytíři Kladno (Honzík). Honzík, Míša i Mikey byli jako velcí milovníci hokeje pozváni do kabiny, kde se potkali s hráči i trenéry. Všichni byli nadšení a odnesli si parádní zážitek. O to víc, že Míša sám hokej hrál a Honzík už se k němu dokonce vrátil a hraje aktivně.

Ovšem projekt O kapku lepší hokej tu není jen pro zmíněné tři ambasadory. Je pro všechny děti, jejich rodiče a rodiny, které musí v životě zvládat velice složité a náročné chvíle. Těm držíme palce a přejeme hodně síly!

Pokud se chcete zapojit stejně jako kluby a fanoušci, kteří již pomáhají, můžete si na webu Nadačního fondu Kapka naděje, bez kterého by projekt O kapku lepší hokej nemohl vzniknout, zakoupit oranžové stužky nebo se například můžete zapsat do registru dárců krevních buněk. Neméně důležité je samozřejmě i darování krve.

Děkujeme, že pomáháte!

Závěrem ještě dodáme, že projekt O kapku lepší hokej pokračuje na stadionech do soboty 15. února. Tedy i při pátečních zápasech Tipsport extraligy (i sobotní dohrávky) a sobotním kole Chance ligy. Do projektu se zapojily také univerzitní týmy Black Dogs Budweis a Palackého Univerzita Olomouc.

#okapkulepsihokej

Fotografie

Foto: Nadační fond Kapka naděje

Foto: facebook HC Slavia Praha

Foto: Bílí Tygři Liberec

Foto: HC Kometa Brno, Ivo Dostál

Foto: facebook BK Mladá Boleslav

Foto: Bílí Tygři Liberec

Foto: HC Frýdek-Místek

Foto: HC Frýdek-Místek

Foto: Bílí Tygři Liberec

Foto: SK HS Třebíč

Foto: facebook HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz