O Kumstáta stály Karlovy Vary. Proč se nevrátil?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Petr Kumstát mohl kariéru ukončit tam, kde zažil největší hráčské úspěchy. Zástupci Energie se vytáhlému útočníkovi po jeho konci ve Spartě ozvali, ten ale s díky odmítl.

Nový fanshop

„Mluvil jsem s Vencou Skuhravým, i s vedením. Ptali se, jestli bych nechtěl," prozradil Kumstát v rozhovoru pro iDnes.cz. „Bylo by to skvělé, jen jsem si nebyl jistý, že bych Varům byl schopný něco nabídnout."

A navíc... „Těžko bych i dojížděl. Bydlíme s manželkou v Praze a chceme zde zůstat. Asi by angažmá ve Varech životu neprospělo. Poslední dva roky pro mě byly fyzicky i psychicky trochu trápením," cituje Kumstáta web iDnes.cz.

Naráží tím na pokles výkonnosti, s tím související menší herní vytížení a také týmové neúspěchy. Pražané – ač mají každoročně jen ty nejvyšší ambice – totiž dvakrát za sebou skončili už v předkole.

A na titul čeká Sparta od roku 2007! 

Kumstát se tak paradoxně dotkl mistrovského poháru díky působení v Karlových Varech, které v letech 2008 a 2009 senzačně braly stříbrnou a zlatou medaili. Kumstát hrál v této pohádce zásadní roli – s Václavem Skuhravým byli jako dvě věže.

Prostějovský odchovanec hrál za Energii mezi roky 2003 až 2013 a dotáhl to až do národního týmu. Po přestupu do Sparty myslel na další triumf, jenže se ho nedočkal. „Rozhodně mě chybějící titul se Spartou bude mrzet," přiznal Kumstát pro iDnes.cz.

Téměř dvoumetrový křídelník skončil s hokejem ve 37 letech. Sparta mu nabízela místo v klubu, Kumstát se ale zatím bude věnovat jiné práci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz