O místo v Hodoníně zabojují tři hráči. Mezi nimi i vítěz Hlinkova memoriálu

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

26. srpna 2020, 11:05

Pavel Mandát

Drtiči pokračují v budování soupisky pro nadcházející druholigovou sezonu. Do kádru Jihomoravanů se nově zkusí probojovat trio ve složení Marek Škvrně (na fotce), David Vosátko a David Jirásek.

O Kapku lepší hokej

Nejzvučnějším jménem na tomto seznamu je bezesporu Marek Škvrně. Jednadvacetiletý odchovanec Komety Brno patřil mezi pravidelné mládežnické reprezentanty. Byl dokonce součástí týmu, který triumfoval na Hlinkově memoriálu v Břeclavi. 

Do seniorského hokeje nakoukl poprvé během sezony 2018/2019, tehdy přišel coby nadějný mladík do prvoligové Třebíče. Mezi bílými hvězdami odehrál celkem šestnáct zápasů, avšak pokračování vzájemné spolupráce si nevybojoval.

Další kroky stále ještě mladičkého hokejisty proto vedly do druhé ligy. V ní loni vystřídal dresy Nové Paky a Trutnova.

Zvláště u Draků se přitom jevil velmi dobře: získal dvanáct kanadských bodů během 22 utkání. Není proto divu, že Trutnovští měli velký zájem na tom, aby Škvrněho ve svých řadách udrželi i do budoucna.

Nestalo se.

Technicky zdatně vybavený forvard to teď zkusí v mužstvu Tibora Janáse.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Stejně jako obránci David Vosátko a David Jirásek. Prvně jmenovaný začal s hokejem v Olomouci. Na Hané strávil rovněž loňský ročník, když působil v tamější juniorce. 

Jirásek má přece jen víc zkušeností. První hokejové krůčky udělal v Hronově, ale brzy nato zamířil do Mladé Boleslavi, kde strávil naprostou většinu mládežnické kariéry.

Pochlubit se může i starty v národním týmu do sedmnácti let. Seniorský hokej má zatím pro Jiráska výlučně druholigový nádech: nastupoval za Nymburk, Dvůr Králové nad Labem a naposledy Trutnov. 

Teď může do této kolonky přidat čtverý klub. Zajímavé přitom je, že před nedávnem ho jako novou posilu představil Jablonec. Jirásek ale poté odešel na zkoušku do Benátek nad Jizerou a teď pro změnu do Hodonína...

Není pochyb o tom, že Drtičům se nové akvizice mohou nadmíru hodit. Nečekaně totiž musí oželet služby Lukáše Finsterleho a Richarda Kobylíka. Oba měli být původně hodonínskými oporami, nakonec se ale rozhodli vydat ke konkurenci.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz