O systému Českého hokeje: Výchova talentované mládeže

Foto: hcpzkladno.cz

Jako další ze stupňů pomyslné pyramidy, která tvoří systém Českého hokeje, představuje jeho šéftrenér Filip Pešán projekt Výchova talentované mládeže.

Partneři Českého hokeje

I díky pořadatelsky úspěšnému domácímu mistrovství světa mohl Český hokej v roce 2015 spustit projekt Výchova talentované mládeže, který se zaměřuje na kategorie U12 až U15.

Filip Pešán představuje v sérii videí systém Českého hokeje »

Hlavními cíli projektu, který většina zná spíše pod zkratkou VTM, je zajistit co nejkvalitnější přípravu těm nejnadanějším hokejistům v jednotlivých krajích a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až od kategorie šestnáctiletých.

Od sezony 2019/20 se projekt VTM zaměřuje na rozvoj hráčských dovedností, jako jsou bruslení, vedení kotouče, střelba a další.

Právě o dovednostech ve videu hovoří hlavní skills kouč Českého hokeje Tomáš Pacina. Historii, současnou podobu a vizi do budoucna projektu VTM pak popisují Bedřich Ščerban a Vladimír Krampol.

Další informace o projektu naleznete v této sekci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz