Obavy potvrzeny! Poruba v karanténě, nakaženo je až deset lidí

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Do karantény zamířil už pátý prvoligový celek. Tentokrát se nákaza onemocněním covid-19 prokázala v Porubě. Pozitivních je osm členů A-týmu, u dalších dvou se ještě čeká na výsledky testů.

Chance liga na Hokejka TV

„U všech dotčených byly příznaky nemoci mírného charakteru. Klub vstupuje do karanténního opatření," potvrdil na porubských stránkách generální manažer Pavel Hinner.

Pro přípravu na nadcházející ročník jde o obrovskou komplikaci. Ostravané nebudou moct dva týdny trénovat ani hrát. „Po čtrnácti dnech budeme čekat na pokyny Krajské hygienické stanice,“ avizuje Hinner.

V ohrožení je mimo jiné kvalitně obsazený turnaj O Pohár RT TORAX. Ze sedmi účastníků jsou tři týmy v karanténě: Prostějov, Jastrzębie a teď i Poruba. Bližší informace by měly být známy ve čtvrtek.

„U všech dotčených byly příznaky nemoci mírného charakteru."

Stejný problém jako Porubu potkal z prvoligových klubů ještě Prostějov, Kladno, Slavii a Sokolov. Už se proto zrušilo několik přípravných utkání.

V kuloárech už se dokonce hovoří o tom, že kvůli obrovské nejistotě, jak bude sezona probíhat, se možná nebude z Chance ligy sestupovat. Podobně jako v Tipsport extralize. 

Vždyť soutěž ještě ani nezačala a už teď nemají týmy rovné podmínky. Ne vlastní vinou. Karanténa je pro přípravu sportovních týmů obrovskou komplikací.

Soupiska HC RT TORAX Poruba

Brankáři: Frederik Foltán, Ervins Muštukovs, Jiří Matoušek, Marek Slíž.

Obránci: Jakub Teper, Dušan Žovinec, Lukáš Kozák, Patrik Urbanec, Tomáš Pastor, Marek Slavík, Filip Dundáček, Dominik Rudl, Petr Šendera, Tomáš Voráček (trénuje s týmem).

Útočníci: Lukáš Endál, Markus Korkiakoski, Petr Stloukal, Jan Káňa, Jurij Žolobov, Michal Hlinka, Jan Hudeček, Tomáš Jáchym, Petr Kanko, Marek Sikora, Marek Špaček, Radim Toman, Michal Hotěk, Jiří Brodek, Daniel Häring, Radek Pořízek.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz