Obhájce nabírá formu. Debakl Spartě? Máme to rádi, culí se Hruška

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Zatímco Sparta jistotu play off nemá, Kometa ji ve vzájemném souboji definitivně potvrdila. Potřetí v řadě jdou svěřenci Libora Zábranského do vyřazovacích bojů z elitní šestky, podruhé v řadě pak z pátého místa. Kometa vyhrála popáté v řadě a jako každý rok hraje na konci základní části ve velké formě i pohodě. „Když takhle budeme hrát v play off, bude to super,“ tvrdí útočník Jan Hruška, který proti Spartě servíroval gólové přihrávky Jakubu Orsavovi.

HokejkaTV

Byl zápas proti Spartě tím nejpovedenějším v sezoně?
Dodržovali jsme, co jsme měli. Bylo to samozřejmě i o štěstí, ale hlavně o hlavách a také o tom, jak jsme do zápasu vstoupili. Konečně nám napadaly nějaké góly, dlouho jsme se v zápasech trápili. Konečně jsme se dočkali. Bylo to hodně příjemné a jsme za to rádi.

Hosté vypadali, jako by do první části ani nenastoupili.
Myslím si, že jsme je více překvapili my, než oni nás. A čím? Těmi čtyřmi góly v první třetině (směje se). Hru jsme si na rozdíl od Sparty užívali.

Měnili jste něco? Na soupeře jste vletěli jako vítr.
Všechno děláme pořád stejně, cesta je jasně nastavená. Každý ví, co má dělat, a jede se v zajetých kolejích. Víme, co jeden od druhého čekat. Pilujeme to 52 kol a teď se nám to zúročilo.

Nebáli jste se, abyste za stavu 4:0 po první třetině nezvolnili?
Zvolnění tam ani není, člověk si užívá. Puky se najedou odráží týmu, který vede, naopak sparťané by mi potvrdili, že u nich to bylo naopak – puky se jim odrážely přesně tam, kam nechtěli a kde nebyli. Když se prohrává, strašně špatně se něco zkouší. Jakmile není zápas hodně vyhrocený, dostat se někomu pod kůži je o to těžší. Bývá to složitější a my jim na to nedali prostor.

Jak důležité bylo, že jste vždy na snížení Sparty odpověděli další brankou?
Hraje to velkou roli, obzvlášť když se trefíte takhle vzápětí po gólu soupeře. Pro druhou stranu to bývá psychicky a fyzicky náročnější, ale jak jsem zmínil, nejdůležitější byla první třetina. Nemuseli jsme se tolik strachovat, když soupeř snížil.

Těší vás výhra o to víc, že šlo o zápas proti odvěkému rivalovi?
Když se hraje se Spartou, tak čím víc gólů dáte, tím lépe. Každý ji chce porazit. Chutná to o něco lépe. Naši fanoušci to mají rádi, my to máme rádi a oni to rádi nemají – je to prostě super.

Orsava: Když se rychle nasypou góly, hraje se lépe

Vaše formace s Jakubem Orsavou na křídle zažila povedený zápas. Vyhovíte si na ledě?
Jsem hrozně spokojený, hraje se mi s ním výborně. Doufám, že i jemu se mnou (úsměv). Snad to takhle půjde dál. Zápas proti Spartě ale sedl každému.

Sám jste spoluhráčům třikrát asistoval, z toho dvakrát právě Orsavovi. Stává se z vás elitní nahrávač?
Naskákaly mi nějaké body, to je vždycky příjemné. Byl to pro mě jeden z lepších zápasů v sezoně. Svoje střelecké ambice potlačuji celou sezonu, ale není to úplně úmyslné (směje se). Když to ale Kubovi padá, tak je přirozenější pro mě mu na góly nabíjet.

Fanoušci si zápas užívali, a tak jste jim udělal dvojitou děkovačku.
Dostali jsme se do play off, navíc to byl poslední zápas v základní části. Zasloužili jsme si to jak my, tak diváci v hledišti.

Už vyhlížíte soupeře pro čtvrtfinále?
Koukali jsme na výsledky, ale je to stále otevřené. Ve hře je Hradec a Plzeň.

Vaše forma na konci základní části třetí sezonu v řadě graduje? Hrajete už podle svých představ?
Ještě bych to úplně nechtěl zakřiknout. Snažíme se to načasovat na play off, ale ještě ho stále nehrajeme. Nemůžeme si zatím říci, že jsme to vyladili ideálně. Závěr základní části se nám samozřejmě daří, jsme za to rádi, ale je potřeba to tam teprve přenést. Když budeme takhle hrát v play off, tak to bude super. To se ale teprve uvidí.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz