Obhájci titulu slaví semifinále! Sparta zůstane bez medaile

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Sparta v šestém zápase čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off neodvrátila konec sezony a s Třincem prohrála 1:5. Její čekání na mistrovský titul se tak protáhne minimálně na sedmnáct let.

Předloni bronz, loni stříbro, letos bez medaile. Sparťanští fanoušci musí skousnout další velké zklamání, ambiciózní tým čeká na titul od roku 2007.

Letos přitom Pražané přilákali velké posily v čele s Jakubem Kovářem, Michalem Kempným nebo Dominikem Simonem. Je z toho ale pouze celkové páté místo.

Naopak Třinec v play off, jak je jeho milým zvykem, po špatné základní části zabral, vyhrál jedenáctou sérii v řadě a může tedy dál usilovat o čtvrtý titul za sebou. V semifinále ho ovšem čeká ligový favorit číslo jedna – Pardubice. Druhou dvojici pak utvoří Vítkovice s Hradcem Králové.

Šesté čtvrtfinále se neslo ve znamení předcházejících dvou zápasů. To znamená: efektivní Třinec, bezzubá Sparta a fantastický Ondřej Kacetl. Oceláři dostali za poslední tři utkání dohromady pouze dva góly. A i tentokrát Pražané vyhořeli v přesilovkách, neproměnili ani jednu ze tří. Naopak domácí hokejisté vytěžili ze čtyř početních výhod dvě branky.

Kromě Kacetla (tentokrát 33 zákroků) patřil k hrdinům utkání Tomáš Marcinko, jenž se vrátil po disciplinárním trestu a Spartu popravil dvěma trefami. Třemi body se blýskl rovněž veterán Martin Růžička (1+2).

A našla by se ještě jedna velká postava utkání... Protože to, co předvedl ve 48. minutě Libor Hudáček, to se zapíše do extraligové historie – Hertlovou fintou definitivně srazil soupeře na kolena.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC SPARTA PRAHA 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Dravecký (Marcinko), 24. Marcinko (M. Růžička), 48. Hudáček (Marinčin, Kacetl), 51. Marcinko (M. Růžička, J. Jeřábek), 58. M. Růžička – 49. Kempný.
Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Axman, Ondráček.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 19:34.
Diváci: 5 400 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Tomáš Marcinko – Michal Kempný.
Konečný stav série: 4:2.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kaňák, J. Jeřábek, Adámek, Doudera – M. Růžička, Voženílek, Daňo – Kurovský, Vrána, Nestrašil – Dravecký, Marcinko, Hudáček – Hrňa, M. Roman, Chmielewski. Trenéři: Moták a Országh.
HC Sparta Praha: Kovář – Polášek, Kempný, Warg, Němeček, Krejčík, Moravčík, Jandus – Řepík, Sobotka, M. Forman – Kaše, Horák, Tomášek – P. Kousal, D. Vitouch, Buchtele – E. Thorell, G. Thorell, Vauhkonen. Trenéři: Hořava a Wallson.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (trenér Třince): „Chci předně poděkovat a pogratulovat svým hráčům za sérii. Děkuju i Spartě, byly to gentlemanské souboje na hraně fair play a bojovnosti i obětavosti. Jsem rád, že to nepřelilo nikam dál. Myslím si, že i pro diváky to byly kvalitní zápasy a jsem rád, že jsme postoupili."

Miloslav Hořava (trenér Sparty Praha): „Poslední tři zápasy byly podobné. Tlačili jsme, ale nedali jsme žádné góly, a proto jsme prohráli utkání i sérii. Nebyli jsme produktivní."

Sestřih zápasu

Rozpis semifinále Generali Česká pojišťovna play off

Neděle 2. dubna – 1. zápas semifinále:
17:00 HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Pondělí 3. dubna – 2. zápas semifinále:
18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec (O2 TV Sport)

Úterý 4. dubna – 1. zápas semifinále:
17:30 HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK (ČT Sport)

Středa 5. dubna – 2. zápas semifinále:
17:30 HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK (O2 TV Sport)

Čtvrtek 6. dubna – 3. zápas semifinále:
HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice

Pátek 7. dubna – 4. zápas semifinále:
HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice

Sobota 8. dubna – 3. zápas semifinále:
Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA

Neděle 9. dubna – 4. zápas semifinále:
Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA

Pondělí 10. dubna – případný 5. zápas semifinále:
HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec

Úterý 11. dubna – případný 5. zápas semifinále:
HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK

Středa 12. dubna – případný 6. zápas semifinále:
HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice

Čtvrtek 13. dubna – případný 6. zápas semifinále:
Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA

Pátek 14. dubna – případný 7. zápas semifinále:
HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec

Sobota 15. dubna – případný 7. zápas semifinále:
HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz